Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-06-2022 18:00   Güncelleme : 05-06-2022 18:54

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş yeniden başkan seçildi

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş yeniden başkan seçildi

Gençlerbirliği Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulda tek aday olan Mehmet Niyazi Aktaş, 377 oy ile yeniden başkan seçildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen Gençlerbirliği Spor Kulübü seçimli olağan genel kurulunda tek aday olan Mehmet Niyazi Aktaş, 526 delegenin 377'sini alarak yeniden başkanlık görevine getirildi.

Aktaş'ın yönetim kurulu listesinde, Sinan Aydın, İsmet Beltan, Talip Çankırı, Eraslan Er, Emre Gökdemir, Murat Güneş, Kubilay Güvenç, Kadir Hatipoğlu, Murat Karahan, Cem Karakaşoğlu, Kenan Memiş, Esra Özel, Sezgin Özkan, Arif Ölmez, Mehmet Soylu, Emre Toprak, Vahit Vardar, Şahap Yaralı yer aldı.

"Kulüp sahipsiz kalmasın diye aday oldum"

Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün borçlarının olduğunu bilerek göreve geldiğini ve önceki dönemde elinden geleni yaptığını belirten Aktaş, "Zor dönemde görev aldığımızın bilincindeydim ve bu yüzden aday oldum. Bu kulüp sahipsiz kalmasın, kayyum atanmasın diye aday oldum. Elimden gelen her şeyi yaptığımdan emin olabilirsiniz. Her kapıyı çaldım. Kendi işimle ilgili girmeyeceğim yerlere girip para istedim. Oyuncu para bekliyor. Oyuncuya prim vermemiz gerekiyor. Tuzlaspor maçında primler verilmedi diye ilk yarıda 4-0 mağlup oldular. Hiç oynamadılar. Sonraki maç, Bursaspor maçında primler verilmedi diye taraftara gitmediler. Önümüzde birkaç maç daha vardı ve düşme ihtimalimiz olduğu için daha fazla prim vererek ortalığı yatıştırdım. Oyuncuların sayesinde ligde kaldık fakat onların ele başları var. Onların bir kısmı gitti, bir kısmı da cezasını çekecek."Bugün gerçekleşen olağan genel kurulumuza yoğun bir katılım gösteren delegelerimize teşekkür ederiz. Gençlerbirliği'nin birlik ve beraberlik ile tüm zorlukları aşacağına olan inancımız tam!"" ifadelerini kullandı.

Genel kurulda ayrıca kırmızı-siyahlı kulübün şirketleşmesine yönelik sunulan ek önerge de oy çokluğuyla kabul edildi.

Şirketleşme önergesi görüşülürken üyeler arasında tartışma çıktı. Gerginlik, güvenlik görevlilerinin araya girmesi ve Niyazi Akdaş'ın sakinliğe davet eden konuşmasının ardından sona erdi.

Niyazi Akdaş, genel kurulun ardından, "Arkadaşlarımızı sükunete davet edinci herkes yerine oturdu. Gençlerbirliği'ne layık olduğu şekilde kongremizi sonuçlandırdık." dedi.

Yönetim kurulunda yer alan bazı isimlerin "çizilmiş" olabileceğini dile getiren Akdaş, "Her seçimde olduğu gibi burada da olması normaldir. Biz liste olarak Gençlerbirliği'ne hizmet etmek için buradayız. Gençlerbirliği mali bakımdan eski günlerindeki gibi olsun diye elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz." diye konuştu.

Gençlerbirliği'ne layık olmayacak şekilde bir şirketleştirme gerçekleştirmeyeceklerini ifade eden Niyazi Akdaş, şunları söyledi:

"Öncelikle transfer yasağını kaldırıp takımı kuvvetlendirmek istiyorum. Büyük konuşmak istemiyorum ama tek hedefim Gençlerbirliği'ni 100 yılında layık olduğu Süper Lig'e çıkarabilmek. İnşallah bunda muvaffak olurum. Bizim yaklaşık 7 oyuncu eksiğimiz var. Takımımızda birbirine alışmış oyunculardan kurulu."