Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-06-2022 16:12   Güncelleme : 05-06-2022 16:15

Gençlerbirliği kongresinde Melih Gökçek gerginliği

Gençlerbirliği kongresinde Melih Gökçek gerginliği

Gençlerbirliği Olağan Kongresi'nde Melih Gökçek krizi yaşandı.

Gökçek'in gizli ortağı olduğu belirtilen bir ismin Gençlerbirliği'ne ortak olacağı iddiasına kongre üyesi Ertuğrul Cem Cihan sert tepki gösterdi.

Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün Seçimli Olağan Genel Kurul'u Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yer alan Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu'nda başladı. 

Kongrede gündeme, kulüple ilgili ortaklık konusu damga vurdu. Melih Gökçek'in gizli ortağı olduğu öne sürülen Ankaraspor Başkanı Mustafa Akan'ın Gençlerbirliği'ne ortak olacağı iddiası kulüp üyelerini ve taraftarlarını rahatsız ederken, kongrede konuşan kongre üyesi Ertuğrul Cem Cihan sert ifadelerle olası bir Gökçek ortaklığına tepki gösterdi. Cihan şu ifadelerle yönetimi uyardı:

"GENÇLERBİRLİĞİ'NİN ANKARA'YI PARSEL PARSEL SATAN KİŞİLERE SATILMASI KONUŞULUYORMUŞ"

"Duyuyoruz ve ciddi anlamda yol aldığı konuşuluyor ki Türk halkının kanını emen, Ankara'yı parsel parsel satan kişilere, sermaye sahiplerine kulübün satılması konuşuluyormuş, tartışılıyormuş. Gençlerbirliği kulübü Cumhuriyet kulübüdür. Gençlerbirliği kulübü, Cumhuriyet değerlerine ve ilkelerine sahip bir kulüptür. Gençlerbirliği'nin kökü Kuva-yı Milliyedir, Gençlerbirliği'nin kötü Türkiye Cumhuriyeti'dir ve Atatürk ilkeleridir. Bunun aksinde bir şey kabul edilemez."

"GENÇLERBİRLİĞİ'Nİ ANKARA'YI SÖMÜRENLERE, VİRÜSLERE SATTIRMAYIZ"

"Gençlerbirliği'ni Ankara'yı sömürenlere, virüslere sattırmayız. Gençlerbirliği'nin tesislerini Atatürk'ün yüzdüğü havuzu bir takım gericilere, hırsızlara, arsızlara peşkeş çektirmeyiz. Bu net olarak bilinsin. Gençlerbirliği Cumhuriyettir."

"GAYRİ MEŞRU GELİR SAHİPLERİ YARIN YARGILANACAKLARDIR"

"Bugün bahsettiğim gayri meşru gelir sahipleri yarın yargılanacaklardır. Dün de bir kısmı yargılandı. Gençlerbirliği'ni bu zora sokmayın. Yeni spor kulüpleri yasası da bu Türk hareketlere cezai sorumluluğu getiriyor, sakın buna girmeyin. Siz de yanarsınız, Gençlerbirliği'ni de bitirirsiniz. Gençlerbirliği Cumhuriyettir. Cumhuriyet namusumuzdur, sattırmayız."