MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-06-2022 15:39   Güncelleme : 05-06-2022 15:42

Ankaragücü'nden Gençlerbirliği kongresindeki konuşmalara cevap

Ankaragücü'nden Gençlerbirliği kongresindeki konuşmalara cevap

Ankaragücü, Gençlerbirliği kongresinde kulüpleri ile ilgili yapılan açıklamalara cevap verdi.

Açıklama şöyle:

Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün, bugün gerçekleşen olağan kongresini maalesef üzüntü ile takip ettik. 
2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamladığımız TFF 1 .Ligde son haftalara kadar ligde kalma mücadelesi veren Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün, sportif başarısızlığına neden olarak şampiyon takımımızı göstermesi gerçek bir akıl tutulmasıdır. 

Her başarının şanlı bir hikayesi olduğu gibi; her başarısızlığın da maalesef bolca bahanesi vardır. 
Şampiyon takımımızın mali disiplinden vazgeçmeyerek oluşturduğu örnek kadro yapılanması ve sezon başından itibaren her alanda gerçekleştirdiği sosyal projelerin yeni sezon için örnek alınmasının, ilgili kulüp açısından daha yararlı olacağını düşünmekteyiz. 

Ankaragücü Spor Kulübü olarak, ilgili kulübün sezon sonu yaşadığı durumun hiçbir tarafı olmadığımızı bir kez daha hatırlatırız. 

İkinci bir husus olarak; Türkiye'nin en şanlı tarihine sahip kulübü olan İmalat-1 Harbiye'nin tarihinin, doğru bilinmesi gerektiğine inanıyoruz. 

Kongrede bugün bir kez daha gördük ki; tarihimizin büyüklüğünü bilme noktasında hala eksiklikler var. 
Yeni sezonda Veli Necdet Arığ'nın Ankaragücü Belgeseli kitabının basımını yeniden gerçekleştiriyoruz. Bu kitabı Ankara'da okullarımızın kütüphanelerine ücretsiz ulaştıracağız. Ankaragücü Store mağazalarımızdan temin edilebilecek. 

Bu kitap sayesinde kuruluşumuzdan itibaren tarihimizi en iyi şekilde tüm şehrimizin öğrenmesini sağlayacağız. 

Üzülerek takip ettiğimiz konuşmalara rağmen, Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün Olağan Kongresini tebrik ediyor; gelecek sezon TFF 1. Lig'de başarılar diliyoruz.