MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:39   Güncelleme : 04-06-2022 12:07

Metin Akyüz 'Ankaragücü'nün 11 milyon eurosunu çaldılar'

Metin Akyüz 'Ankaragücü'nün 11 milyon eurosunu çaldılar'

Ankaragücü başkanlarından Metin Akyüz Ankaragücü'nün 11 milyon eurosunu çaldıklarını söyledi.

Akyüz, OSTİM Radyo’da Atila Kiper’in konuğu oldu. 

Akyüz, programda şunları söyledi:

“Sadaev transferin bitmesine yakın gece saat 00:00’a 5 dakika kala, yapılan bir transfer. Benim Sadaev’den zaten aberim bile yoktu. Hoca 'Gelecek bir futbolcu var' demiş. Sadaev çıka geldi.  Mehmet Yiğiner başkan da yoktu. O zaman dediler ki yetiştirelim, imzalayalım. Sadaev'in sözleşmesine imza atan benim. Sadaev’in sözleşmesini ve kendisini ilk defa orada gördüm. Menajeri kim bilmem? Biz sadece o şekilde aldık. Ama Sadaev’i biz sonradan araştırdık. Sadaev, İsrail’de top oynamış, Müslüman bir futbolcu. İsrail’de maça çıktığı zaman, tribünler boşalmış. Yani öyle bir maneviyatla ilgili de arkadaşlarda zannedersem öyle şeyler oldu. 

İsmail Hoca hakikaten belki karakter olarak iyi insandır ki, ben severdim. Süper Lig'e onunla çıktık.  Ama işler Youness Mokhtar işine tersine döndü.  Hatta Levent diye bir kardeşimiz var. Levent beni aradı dedi ki 'Başkanım Mokhtar ile görüşmek istiyor musunuz veya görüşüyor musun? Bir teklif yapıldı mı?'  'Youness Mokhtar ile senin ne alakan var' dedim.  'Menajerini çok iyi tanıyorum, başkanım' dedi “İstediğin zaman Hollanda’dan getirebilirim.”  dedi. 'İyi. Bana 5 dakika müsaade et' deyip hemen yan tarafa girdim. Bizim arkadaşlara sordum;  'Biz Youness Mokhtar'a bir teklifte bulunduk mu?'  Dediler ki 'Bulunduk.'  'Topçu istiyor mu?, hoca istiyor mu? 'İstiyor'  'O zaman ben menajerini çağırdım arkadaşla beraber geldiler oturduk, ben her şey dahil 500.000 euroya Mokhtar ile anlaştım. 'Arkadaşlar biz anlaştık. Sözleşmesini yapalım.' dedim. Aradan 1 hafta geçti. 1 hafta sonra Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz gelip 'Youness Mokhtar'ın sözleşmesi yapılıyor.' dedi. Gittim bir baktım 835.000 euroyu görünce hemen yukarıya çıktım. Mehmet Başkana dedim ki 'Başkanım ben bu topçu ile 500.000 Euro’ya anlaştım. Bu nasıl oluyor böyle?'

Dediler ki 'Yukarının talimatı, işte kulüp ödemeyecek. Şurası ödeyecek, burası ödeyecek.' İlk böyle başladı bu işler. Ondan sonra Alexio Çerçi. Adam 1.100.000 euroya oynuyor. Oyuncunun doktor raporu var. 'Dizleri gitmiş' diye... Biz bunların hepsine karşı çıktık.  Zaten bize 2019’da operasyon yapıldı.
2012 de Ankaragücü’ne geldiğimde, zamanı gelince hatta bununla ilgili 15 Temmuz savcılığa suç duyurusunda bulundum ben, konu kapatıldı. Geçti, gitti ama Allah büyük Ankaragücü’nün 11 milyon Euro’sunu çaldılar. Çaldılar. Bağıra bağıra tekrar söylüyorum. 

Çaldılar. Her türlü şeyi var bende. O dönemdeki bize bu imzayı artıranlar evet. İsmail Kartal’a belki dümen tutuldu. İsmail Kartal’ın da belki haberi yok.  Şurada şöyle olacak, burada böyle olacak diye kandırıldık, ya açık net söyleyeyim kandırıldık. Niye siyasi gücü kullandılar? Siyaset gücü kullandılar ama kulüp üzerinden değil; bu diğerlerinde de vardı. Aynısı. Şimdi buna zaman yetmez ama bu kumpasları kim kurduysa mutlak ve mutlak  başlarına dönecek. Çünkü Ankaragücü bize İmalat-ı Harbiye’nin hatırası, bu emekçinin, emeğin hatırası... Sen emeğin, emekçinin hatırasını bir şekilde kendine yiyorsan, annemin rahmetlinin çok güzel bir lafı var “Yılan kılçığıdır boğazlarına takılır. Yutamazlar” 

Yutmamaları içinde aynı mücadeleyi veriyorum o zamanda ne söylüyorsam bu zamanda da aynısını söylüyorum. Değişen bir şey yok. Çünkü biz siyaset üstüyüz. Ankaragücü olarak söylüyorum. Siyaset üstüyüz. Bizi kimse bir siyasi partinin arka bahçesi gibi göstermesin.  Gördüğü zaman da sonuçlar ortaya çıkıyor.