Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 02-06-2022 09:50   Güncelleme : 02-06-2022 09:52

Niyazi Akdaş 'Ankara’nın markası yalnız bırakılmamalı'

Niyazi Akdaş 'Ankara’nın markası yalnız bırakılmamalı'

Şirketleşme ile ilgili görüşmeler yaptıklarını ve temasların son ana kadar süreceğini belirten Akdaş, Gençlerbirliği’nde 5 Haziran’da yapılacak olağan genel kurula sayılı günler kala, camiada mevcut yönetimin nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Mevcut başkan Niyazi Akdaş, kongre öncesi hem yönetimi oluşturma hem de kulübe ekonomik kaynak oluşturma çalışmalarına hız verirken, temas trafiği de yoğunlaştı. Akdaş, son olarak önceki gün Hacettepe Kulübünün eski başkanlarından ve Gençlerbirliği yöneticilerinden, son dönemde de adı başkan adaylığı için öne çıkan ancak bu düşüncesini eyleme geçirme aşamasında geri çeken Arda Çakmak ile görüştü. Akdaş, bu görüşme ile ilgili durumun 1-2 gün içinde netleşeceği bilgisini paylaştı.

Yaklaşık 1 yıldır görevde olduklarını ve ekonomik anlamda zor günler geçirdiklerini dile getiren Akdaş, şunları söyledi:

“Şirketleşme konusunda olsun kulübe kaynak bulma konusunda olsun temaslarımız sürüyor. Kongre gününe kadar da bu görüşmeler sürer. Zor günlere kaldığımızı söylemeliyim. Temas kuruyoruz, derdimizi anlatıyoruz. Sözler vermiyor, sonra yerine getirilmiyor. Böyle olunca da sıkıntı büyüyor. Haziran ayında transfer yasağını kaldırmak için 60 milyon TL’ye ihtiyacımız var. Bu parayı toplamaya çalışıyorum. Toplamak için de gece gündüz kafa yoruyorum, çalışıyor ve çabalıyorum. Yeniden adaylığımla ilgili olarak bu parayı ortaya koyabilmem belirleyici bir etken olacak. Bakıyorum, yüzde 50 yüzde 50 gibi görüyorum. Bu kulübü çok seviyorum. Umutsuz olmak da istemiyorum ancak tablo da ortada.”