MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 30-05-2022 14:34   Güncelleme : 30-05-2022 14:38

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan flaş çilek transfer açıklaması

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan flaş çilek transfer açıklaması

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca transfer çalışmaları konusunda açıklamalar yaptı.

Faruk Koca İngiltere'den önemli bir oyuncu ile prensip anlaşmasına vardıklarını ve önümüzdeki hafta için kesinleşeceğini söyledi.

Bir televizyon kanalında açıklamalar yapan Faruk Koca şunları söyle:

Ben futbolun dışında bir insandım. Yakınan de izlemezdim. Santrafor ve stoper ayrımını bile bilmezdim. Ama kısa sürede bunu öğrendik. Siyasetçi olmamız da bu konuda bize kolaylık sağladı.

1-1.5 yıl olayları gözetledim. Dah sonra başkan olmam için baskı geldi. Beklenti büyüktü Süper Lig'e çıkmak için. Son 10 haftaya kadar bazı taraftarlar  tarafından sabote edildik. Ama ödün vermedik.

Biz prensiplerden taviz vermedik. Kampa giderken futbolcularla, teknik kadro ve yöneticilerle toplantı yaptık. Sezon öncesi. "Bu kulübün patronu benim, takımın başı da Mustafa Dalcı" dedim.
Bu konuda taviz vermedik.  Çok sabote edildi.  Ama hedefe böyle ulaştık. 

Beklentimiz 6-7 hafta kala şampiyon olmaktı. Bu lig çok zor. Ankaragücü bu ligin en tarihi kulübü. Herkes Ankaragücü'ne karşı daha iddialı oynuyor.

Ankaragücü bu ligin bütçe olarak 7. sırasında yer alıyor. Giresunspor, Eyüpspor ve Kocaelispor çok özveri gösterdiler Süper Lig'e çıkmak için. Kocaelispor ve Bursaspor düştü. Kimse beklemiyordu.

İyi mi oynadık 'hayır', kötü mü oynadık 'hayır'. Ama bir sezon başında kurguladığımız gibi oynadık ve hedefe kilitlendik.

Mustafa Dalcı'nın taktik ve teknik olarak eksiği olabilir. Mustafa Hoca'nın beni cezbeden yanı kişiliği ve karakteri. Öz eleştiri yapabiliyor. Her şey biliyorum havasında değil.

Hoca ile devam edeceğiz. İnşallah bu sürece devam ettirir. Hoca doğru yaptığı sürece arkasında duracağız. Hoca zaten başarılı olmayacağını anladığı zaman kendi ayrılır. 3 yıllık sözleşmemiz var. Ama tazminat maddesi yok. Mustafa Reşit Akçay da tazminat talep etmedi.

Çilek tadında golcü

Yaklaşık 2-3 aydır yakından izlediğimiz 5-6 oyuncu vardı. 2'sini transfer ettik. Camiamız iyi rahat olsun. Görüşmeler devam ediyor. 5-6 futbolcu ile görüşüyoruz. Ankaragücü iyi futbolcularla görüşüyor. Taraftarlar rahat ve sürprizlere açık olsun. Çilek futbolcudan çok çilek özelliği taşıyan bir kaç golcü oyuncuyla görüşüyoruz. Takımın iskeletini Haziran ayında bitirmek istiyoruz.

2 gündür İstanbul'dayım. İngiltere'den önemli bir oyuncu ile görüşüyoruz. Prensipte anlaştık. Ama menajeri ile görüşüyoruz. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek.