MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-05-2022 20:45   Güncelleme : 25-05-2022 20:50

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı ve Emre Yıldız'dan açıklamalar

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı ve Emre Yıldız'dan açıklamalar

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, Futbol Koordinatörü Emre Yıldız ve Yardımcı Antrenör Ahmet Pektaş Yaşamkent'te bir okulda öğrencilerle bir araya geldi.

Sinevizyon ile Ankaragücü tarihi ve şampiyonluk hikayesinin de gösterildiği söyleşide Teknik Mustafa Dalcı, kendisine sorulan sorulara cevap verdi.

Öğrenciler ile bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Mustafa Dalcı; “Hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum. Sizlerle birlikte olmak da ayrı bir güzellik benim için. 1910 yılında kurulan böylesine büyük bir camiada görev yaptığım gururluyum ve mutluyum. Ankaragücü'nü Süper Lig’e taşımanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz. ” şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Dalcı, ”Hayata başlarken eğitimin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Yaşadığınız süreç boyunca önünüze sürekli engeller çıkabilir. Hayalleriniz ve hedefleriniz ne olursa olsun asla mücadele etmeyi bırakmayın, asla vazgeçmeyin. Çünkü sizler bu güzel ülkenin geleceğisiniz. Tüm güzellikleri örnek alıp, kendinizi sürekli geliştirmek için çalışmalısınız.” dedi.

Mustafa Dalcı’dan Sürpriz

Söyleşide doğum günü olan Ada Çelik isimli öğrencinin doğum gününü kutlayan Mustafa Dalcı, Ada Çelik’e üstünde futbolcuların imzası olan forma hediye etti.

Zorlu bir sürecin sonunda Ankaragücü’nü hedefe ulaştırdıkları için mutlu olduğunu ifade eden Futbol Koordinatörü Emre Yıldız, ” Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Burada sizinle olmak bizim için çok önemli  ve ayrıca çok da keyifli . Biz gelecek nesillere Ankaragücü bilincini anlatmak için bu yıl birçok faaliyette bulunduk. Harf tabloları, Kadın ve çocuk taraftarlarımız için ücretsiz maç bileti, okul ziyaretleri gibi faaliyetleri gerçekleştirerek şehrimizin takımı Ankaragüçlülük bilincini aktarmaya çalıştık. Yönetim Kurulumuzun özellikle Ankara’da yaşayan tüm gelecek nesilleri Ankaragüçlü yapmak gibi bir misyonu var. Bizlerde sizlerden bu konuda destek bekliyor, Ankaramızın markası Ankaragücü’ne sahip çıkmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sık sık Ankaragücü sloganlarının atıldığı söyleşinin sonunda öğrenciler, teknik heyet ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.