Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 25-05-2022 17:48   Güncelleme : 25-05-2022 17:52

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin Ali Erdoğan’a konuştu

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin Ali Erdoğan’a konuştu

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin’e bir dokun bin 'ah' işit. 

Futbolculuğu dönemindeki kazanma hırsını futbolcularına aşılayan ancak sıkıntılı bir sezon yaşayan Diyadin "Sezona sıkıntılı başladık. Son haftaya kadar stresli maçlar oynadık ama mutlu bitirdik. Gönül isterdi ki Süper Lige çıkalım, play-off oynayalım. Elimizdeki kadro ile  elimizden gelen mücadeleyi gösterdik” dedi.

Metin Diyadin, yazarımız Ali Erdoğan’a yaptığı açıklamada şunları söyledi

ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK

“Gençlerbirliği geçen sezon kadro ve ekonomik sıkıntı nedeniyle Süper Lig’den düşmüştü. Bu nedenle sezonun zor geçeceğini biliyorduk. Küme düşen takımdan sadece Arda ve Lima kalmıştı. Sezon başında Hacettepe ve PAF takımından aldığımız futbolcularla kamp ve hazırlık yaptık.”

YÖNETİM NE YAPSIN

“Başkan Niyazı Akdaş ve yönetim kulübü borçla aldığı için bütçe sınırlıydı. Ekonomik şartlara göre transfer yaptık. Liglerin başlamasına 15 gün kala  ancak kadromuzu takviye yaptık. Sezona inişli-çıkışlı  başladık. Devre arasına 26 puanla 9’ncu sırada bitirdik. Ancak  Aksel-Lua Lua sakatlanıp, bizden  3 ay ayrı kalınca zaten dar bir kadro  devam ettik” 

TRANSFER YASAĞI VARDI

“Devre arası  transfer yapmak istedik. Yasak kalkmadığı için bunu gerçekleştiremedik. Sakatlıklar ve cezalarda olunca  kadro kurmada zorlandık. Genç kadromuzla en iyiyi yapmaya çalıştık. Kötü sonuçlar alındı mı genç futbolcuları kolay motive edemiyorsunuz. Yine de  yüreklerini ortaya koyup oynadılar”

İSTİFAMIN NEDENİ

“İlk yarı bitince başkanımla görüştüm. İkinci yarının sıkıntılı ve zorlu geçeceğini söyledim. İkinci yarıya 4 maç üst üste yenilip, yasak nedeniyle de transfer yapamayınca istifa ettim. Başkan ve yönetim kurulunun tamamı  göreve devam etmemi istediler. Benim yetiştiğim  ve formasını gururla taşıdığım Gençlerbirliği’ni  yarı yolda bırakmak yakışmazdı. Tekrar göreve devam ettim” 

ÜÇ KAT BÜTÇELİ TAKIMLAR KÜME DÜŞTÜ

“Enteresan bir lig yaşadık. 12 takım kümede kalma,7  takım ise Süper Lige çıkma ve play-off mücadelesi verdi. Böyle bir  yarış içerisinde bizden bütçeleri üç-dört kat fazla olan Kocaelispor ve Bursaspor  küme düştü. Bazı takımlar ise son anda kümede kaldı. Bizim böyle yarışta kümede kalmamız sevindiricidir”

BİRLİKTE BAŞARDIK

“Gençlerbirliği kültürü farklı. Başkan, yönetim, teknik kadro, futbolcular ve taraftarlarımızla  kümede kalmayı başardık .Bu yıl özelinde geçmişte bırakılan bir tahribatla  ligde mücadele ettik. Gönül daha iyisini yapmaktı. Her zorluk ve sıkıntılarla rağmen camia olarak kenetlenip birlikte başardık”

KONGRE BEKLENİYOR

“Ben Gençlerbirliği’nden hangi şartlarda olursa olsun görevden kaçmam. Burası benim yuvam. Aile içinde  çok şey yaşarsınız  yine aile içinde çözersiniz. Göreve devam edip-etmeyeceğim konusu 5 Haziran’da yapılacak kongre sonrası belli olur. Oturup  konuşuruz. Başkan ve yönetimin başka bir teknik adam tercihi de olabilir . Saygı duyarım. Önemli olan Gençlerbirliği’nin başarılı olup, hak ettiği yer olan Süper Lig hedefini ortaya koymasıdır”