MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 23-05-2022 09:43   Güncelleme : 23-05-2022 09:51

Ankaragücü kutlamalarda efsaneleri unutmadı

Ankaragücü kutlamalarda efsaneleri unutmadı

Ankaragücü yönetimi şampiyonluk kutlamalarında, geçmişte sarı-lacivertli formayı giyen ve sezon içinde iç saha maçlarında takımı yalnız bırakmayan efsane isimleri de davet etti.

Başkan Faruk Koca, 1980-1981 sezonunda 2 kupa kazanan takımın iki önemli oyuncusu İhsan Kavak ve Mehmet Şahin ile kutlamalar öncesinde sohbet etti. Koca, elde edilen başarıların unutulmaz olduğunu ve her dönem gururla anlatıldığını vurguladı. İhsan Kavak ise son dönemde yaşanan zorlukların büyük bir özveri ve dayanışma içinde atlatıldığını, bunda Koca ve ekibinin başarısının büyük olduğunu, aktarıp, o süreçte başkan ile aralarında geçen konuşmayı hatırlatıp, şunları söyledi:

“Geçen yıl takım küme düştüğünde hepimiz çok üzüldük. Nasıl bir yolun, nasıl bir sonun bizi beklediğini bilmiyorduk ve endişeliydik. Ekonomik olarak kulüp büyük sıkıntı içindeydi ve transfer yasağı vardı. Bu tablo karşısında kimse başkan olmak istemiyordu ve elini taşın altına koymaktan çekiniyordu. Bu büyük takımın emektarı, eski bir futbolcusu olarak Faruk Koca ile konuşmam gerektiğini düşünüp, telefon açtım. Kendisinin, Ankara’yı, Ankaragücü’nü seven, dürüst bir isim olduğunu biliyordum.”

ÖNEMLİ MADDİ DESTEK SAĞLADI

“Telefon açtım ve kendisine aynen şunları söyledim. (Faruk bey, takım küme düştü, dünya kadar borcu var. Lütfen bu kulübe sahip çıkın. Bu kulüp, İmalat’ı Harbiye’nin bizlere emaneti. Kurtuluş Savaşında, canlarından, yuvalarından olan atalarımızın mezarda kemikleri sızlar. Rica ediyorum, bu kulübü ortada bırakmayın. Gerekirse ben ve arkadaşlarım hiçbir karşılık beklemeden 24 saat emrinizde oluruz, sonuna kadar destek veririz) diye ikna etmeye çalıştım. Sonra Allah kendisinden razı olsun, kapıya kilit vurulmadan, kulübe sahip çıktı. Allah için şahidim, transfer yasağını kaldırmak için kulüpten alacağı olanlara kendi inşaatından evler verdi, cebinden paralar harcadı. Kulübe maddi kaynak bulmak için çalmadık kapı bırakmadı. Sonunda başardı. Bu yönetim, bizlere, camiaya, taraftara yeniden bir şampiyonluk coşkusu yaşattı. Hepimiz minnettarız. Şampiyonluğun ardından, bir müjde daha aldık. 19 Mayıs Stadı, aynı isimle aynı yere yapılacak. Sohbetimizde, eski günleri anlatırken, 19 Mayıs Stadı’ndaki anılar canlandı ve hepimizin gözü doldu. Başkan, bu stat için de büyük çaba sarf etti. Kulübün kapısına kilit vurulacak iken, alıp buralara getiren başta Faruk Koca olmak üzere, yönetimin, tüm taraftarlarımızın şampiyonluk bayramını kutluyorum. Koca ve ekibinin sonuna kadar yanında olacağım. Başarıları, birlikte ve yeniden yaşamak için, durmadan beraber ve birbirimize destek olarak yürümeliyiz.”