MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:02   Güncelleme : 19-05-2022 11:07

Ankaragücü'nde yeni sezon planlaması Mustafa Dalcı ile

Ankaragücü'nde yeni sezon planlaması Mustafa Dalcı ile

Spor Toto 1. Lig’de, bitime 3 hafta kala Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen ve sezonun son maçının ardından düzenleyeceği kutlamalara hazırlanan Ankaragücü’nde, yeni sezon çalışmaları da hız kazanmış durumda.

Sarı-lacivertli camiada ve kulislerde takımın başına tecrübeli bir teknik direktörün getirileceği yönünde haberler çıkarken, özellikle Fatih Terim, Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal’ın isimleri ön planda tutuluyor.

Galatasaray ile sezon devam ederken yolları ayrılan Fatih Terim, halen Fenerbahçe’nin teknik patronluğunu yürüten İsmail Kartal ile Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın ortak özelliği, üç ismin de daha önce Ankaragücü’nde görev yapmış olması.

TARAFTARIN YILDIZI TAM ANLAMIYLA BARIŞMADI

Ankaragücü’nde ikinci kez görevde bulunan ve bu sezon takımı Süper Lig’e taşıyan Teknik Direktörü Mustafa Dalcı ile sarı-lacivertli taraftarın yıldızı tam anlamıyla bir türlü barışmazken, özellikle başkan Faruk Koca, teknik adama olan güvenini ve inancını her fırsatta dile getirmeyi sürdürüyor. Koca ve ekibi, taraftar baskısının tepe noktasına ulaştığı anlarda bile teknik direktörün arkasında durup, sezon içinde kalkan görevini üstlenmişti.

Son dönemde teknik direktör arayışı olarak yürüyen süreçten Mustafa Dalcı’nın da rahatsızlık duyduğu ve kendi isteği ile takımdan ayrılıp, Spor Toto 1.Lig’de iddialı bir takımın başında görev almayı düşündüğü ileri sürülüyor.

KUPAYI KAZANIRSAM TAKIMIN BAŞINDA KALIRIM

Sarı-lacivertli taraftarların, ilk teknik direktörlük deneyimini Ankaragücü’nde yaşayan Fatih Terim’i, yeniden takımın başında görme isteği, başkan ve yönetim cephesinde fazla karşılık bulmamış gibi duruyor. Yöneticiler, Galatasaray yönetimleri üzerinde ağırlığı ve baskısını fazlasıyla hissetiren Terim ile Beştepe’de çalışmanın çok kolay olmayacağı görüşünde birleşirken, kulüp ekonomisini de iyi hesaplamanın önemine vurgu yapıyor.

Başkent ekibinin gündemindeki diğer isimlerden Rıza Çalımbay ile bir ön temas sağlandığı gelen bilgiler arasında. Uzun süredir Demir Grup Sivasspor’da görev yapan ve takımını belli bir çizginin üstene çıkaran deneyimli teknik adam da camianın istediği isimlerden. Bu sezon takımını Ziraat Türkiye Kupası finaline taşıyan Rıza Çalımbay’ın, yakın çevresine, “Kupayı kazanırsam Sivas’ta devam ederim. Bu olmazsa sonrası için durum değerlendirmesi yaparım’ diyerek açık kapı bıraktığı belirtiliyor.

Fenerbahçe yönetiminin Portekizli teknik adam Joge Jesus ile temasa geçtiği bilgilerinden sonra kulüpte ikinci adam olarak görev almayacağını açıklayan İsmail Kartal’ın da Ankaragücü teknik direktörlüğü için adı geçtiği konuşuluyor.

Sarı-lacivertli ekibi 2017-2018 sezonunda TFF 1.Lig’den Süper Lig’e taşıyan Kartal’a karşı camianın büyük kısmının sempatisi mevcut. Ancak Kartal’ın görevde iken o dönem ki mevcut yönetimi hedef alan bildiri gibi açıklaması da hafızalarda canlılığını koruyor.

TEKNİK ADAMLA SÖZLEŞMEMİZ DEVAM EDİYOR

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, son dönemde gündemi fazlası ile meşgul eden sarı-lacivertli ekip için öne sürülen teknik direktör adayları ile ilgili açıklama yaptı.

Koca, Fatih Terim, Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal ile görüşmediğini belirtip, “Mevcut Teknik Direktörümüz Mustafa Dalcı ile sözleşmemiz devam ediyor. Mustafa Hoca ile gelecek sezonun planlamasını birlikte yapacağız” diye konuştu.

Koca, Aytaç Kara ve Batuhan Şen’in transferleri hakkında ise “Aytaç Kara ve Batuhan Şen gündemimizde yok. İki oyuncuyla da görüşmemiz olmadı” ifadelerini kullandı.

Faruk Koca, 19 Mayıs Stadı’nın yeniden inşası için resmi adımların atıldığını ve aynı yere stadyumun yapılacağını belirtti.