MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-05-2022 11:21   Güncelleme : 15-05-2022 11:24

Ankaragücü yeniliyor Bursaspor düşüyor... 3. kez...

Ankaragücü yeniliyor Bursaspor düşüyor... 3. kez...

Bursaspor'un küme düştüğü sezonlarda, kardeş takım olarak gördüğü Ankaragücü'nün yeşil beyazlıların rakiplerine kaybetmesi dikkat çekiyor.

1963'te kurulan Bursaspor, gelecek sezon tarihinde ilk kez üçüncü kademede mücadele edecek. Bandırmaspor’a 4-2 yenilen 1. Lig’den düşen Bursaspor’da tepkilerin yoğunlaştığı oyuncu ise kaptanı Burak Altıparmak oldu.

Altıparmak’ın taraftara küfür ettiği iddia edildi. Ayrıca geçen hafta oynanan ve yaklaşık 40 bin kişinin geldiği Menemenspor maçının farklı şehirde oynanması için bazı oyuncuların yönetime başvurmasının da kavgada etkili olduğu belirtildi.

Taraftarlar ise şampiyonluk yaşatan İbrahim Yazıcı’dan sonra gelen tüm başkanları topa tuttu. -Recep Altepe, Alinur Aktaş, Erkan Körüstan, Recep Bölükbaşı, Ali Ay, Mesut Mestan
ve Emin Adanur’un bu faciada payı olduğunu iddia ediyor.

Yazıcı döneminden sonra Bursaspor’un elinden giden mallar ise taraftarlar arasında şu şekilde paylaşılıyor.  Organize sanayideki 10 adet fabrika, Yunuseli’ndeki benzinlik, Mudanya yolundaki benzinlik, çevre yolundaki benzinlik, Soğanlı’daki dükkanlar, Nalbantoğlu Katlıotoparkı, maden ocağı ve Havuzlupark.

Bu arada taraftarlar ilginç bir rastlantıya dikkat çekiyor. Bursaspor ne zaman kümeye düşse kadim dostu Ankaragücü, Bursa’nın rakibi kimse o takıma yenildi.

Ankaragücü 2003-04 sezonunda Sebatspor'a 3-2, 2018-19 sezonunda Göztepe'ye 2-1, 2021-22 sezonunda Boluspor'a 2-1 yenildi. Bursaspor üç kez küme düştü.