MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:35   Güncelleme : 13-05-2022 11:40

Ankaragücü'nün transferde yol haritası belli oldu

Ankaragücü'nün transferde yol haritası belli oldu

Spor Toto 1. Lig’de bitime 3 hafta kala Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Ankaragücü’nün en önemli gündem maddesi, kadrodaki oyunculardan gidecekler-kalacaklar ve transfer edilecek oyuncular olarak öne çıkıyor.

Ankara gücü yönetimi, mevcut kadro içinde yer alan ve takıma ağabeylik yapan kaptan Erdem Özgenç’i ilerlemiş yaşına rağmen el üstünde tutuyor. 

Sözleşmesi biten isimlerden Tiago Pinto ile görüşülmesi düşünülmezken, sezonu kiralık olarak geçiren ve bitime 2 hafta kala gönderilen Kwebana Owusu’nun adı disiplinsiz davranışları ve takımın uyumunu bozduğu gerekçesi ile yeni sezon kadrosunda geçmiyor.

Yerli oyuncu kuralını da gözeten başkent ekibinin yönetimi, sezon içinde daha az görev almasına rağmen, oynadığı maçlarda kalesini başarı ile koruyan Bahadır Han Güngördü’yü gelecek yılın planlamasında düşünüyor.

Ankaragücü transfer haberleri gündem oluyor

Takımın Süper Lig’e yükselmesinde, hem attıkları goller hem de başarılı performansları ile katkı veren isimleri; Murat Uçar ve Yusuf Abdioğlu için Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunpor’un teklif getirdiği ileri sürüldü.

Atakan Çankaya dönüyor

Ankaragücü’nden sezon başında Göztepe’ye giden Atakan Rıdvan Çankaya’ya da dönüş yolu göründü. 
Oyuncunun sözleşme uzatma opsiyonunu elinde tutan Ege temsilcisinin bunu kullanmayacağı, Ümit Milli futbolcunun yeniden Başkent ekibine katılacağı belirtiliyor. 

Sorunlar bir bir çözülüyor

Bu sezonun devre arasında transfer yasağını kaldırmayan ve mevcut oyuncularla yoluna devem eden Ankaragücü, FIFA’daki davalı dosyaları yeni sezon öncesinde çözüme kavuşturmayı hedefliyor. 
Sezonu Konyaspor’da geçiren Konrad Michalak, geçmiş dönemde sarı-lacivertli formayı giyen Hector Canteros ve Dever Orgill’in başkent ekibine gelmeden önce forma giydiği Avusturya’nın Wolfsberger AC Kulübü ile görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Sarı-lacivertli ekibinin mevcut kadrosunda yer alan 10 oyuncunun sezon sonunda  sözleşmesi sona eriyor.

Sözleşmesi biten oyuncular; 

Sinan Osmanoğlu, Aatıf Chahechouhe, Geraldo, Tiago Pinto, Abdullah Durak, Alperen Babacan, Şahverdi Çetin, Atakan Dama, Mert Topuz ve Yasir Karabay.