MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-05-2022 21:22   Güncelleme : 03-05-2022 22:57

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan ilginç söz 'Mustafa Dalcı istifa'

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan ilginç söz 'Mustafa Dalcı istifa'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, kulüp youtube kanalında soruları yanıtlarken ilginç açıklamalarda bulundu...

Şampiyonluğu değerlendiren Faruk Koca camianın Süper Lig'e çıkma yönünde büyük beklentisi vardı. Zor bir sezon geçirdik. Sezon başında koyduğumuz şampiyonluk hedefine ulaştık. Ben daha erken bekliyordum. Ama bu lig zor bir lig olduğu için geciktik. Şampiyon olduğumuz gün 1 Mayıs İşçi Bayramı idi. Ankaragücü İmalat-ı Harbiye'nin işçileri tarafından kurulmuştu. Dün de Ramazan Bayramı idi. 3 bayramı bir arada yaşadık. Taraftarın camiamızın beklentilerine cevap vermek önemliydi. Ankaragücü'nün bir görünen yanı, bir de yüzbinlerce taraftarı var. O kitle başarılarla harekete geçecek ve herkes Ankaragücü camiasının gücünü görecek." dedi.

Sezona zor bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Koca, "İki maçımız beraberlikle bitti. Hem hoca hem biz tepki aldık. Covit ve çok sakat oyuncumuz vardı. Aslında bizim için başarıydı. O süreyi kazasız atlattık. Daha sonra seri başlattık ve en uzun süre lider kalan olduk." diye konuştu.

Bu mücadeleyi veren tüm oyuncuları tebrik ettiğini ve kimseyi ayırmadığını söyleyen Faruk Koca'nın futbolcuları değerlendirmesi ise şöyleydi:

Erdem büyük tecrübe...

Yusuf savaşçı... 

Murat mücadeleci ve koşan...

Owusu müthiş yetenek...

Geraldo yetenek ve zeka

Mustafa Dalcı istifa!

Koca "Mustafa Dalcı'yı nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna ise "Mustafa Dalcı istifa... Mustafa Dalcı istifa sözü totem oldu. Mustafa Dalcı deyince benim ilk aklıma gelen duruştur." şeklinde cevap verdi.

Faruk Koca'nın diğer sorulara verdiği cevaplar ise şöyle:

Kırılma noktası

Sezon boyunca şanssız bir kaç maç kaybettik. İki Eyüpspor maçını kaybettik. İkisi de şanssız maçtı. Burada yenilmemize rağmen iyi oyun nedeniyle prim verdik. Kırılma maçı Ümraniyespor maçıydı. Ümraniyespor'u farklı yenince bu işi gögüsleyeceğimize inancımız arttı. Ama bazı aksaklıklara rağmen hedefe ulaştık.

19 Mayıs Stadı

Yapımı ile ilgili yakından ilgileniyorum. Bakanlığımız bütün çalışmalarını detaylı ve titiz yapıyor. Firmalarla görüşüyor. 5-6 aydır inşaat sektöründe fiyat istikrarsızlığı nedeniyle sıkıntı var. Bu nedenle gecikiyor. 19 Mayıs Stadı bizim için önemli

Şampiyonluk kutlamasını belirleyeceğimiz tarihte 19 Mayıs Stadı'nın yerinde yapacağız. Bizim için önemli bir yer. Kutlama tarihinde 19 Mayıs'ın yapımı ile ilgili müjde de vermek istiyorum. 
Herkesi 19 Mayıs'a şampiyonluk kutlamasına bekliyoruz.

Devam edecek...