MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 01-05-2022 12:29   Güncelleme : 01-05-2022 12:33

Ankaragücü'nden taraftarlara önemli uyarı

Ankaragücü'nden taraftarlara önemli uyarı

Ankaragücü taraftarlarını şampiyonluk coşkusunun aşırıya kaçması halinde gelebilecek cezalar için taraftarları uyardı.

Kulüp sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

Büyük Ankaragücü Taraftarlarına Önemle Duyurulur 

Bir anlık sevinç için takımımızı en az bir yıl yalnız bırakmak zorunda kalmayın. 

Müsabaka istediğimiz gibi sonuçlandığı takdirde oyuncularımız tüm coşkusuyla sahada, sizler tribünde bu mutluluğu doyasıya yaşayalım. 

TFF Futbol Disiplin Talimatı 

Madde 52 Stadyumlarda düzen veya disiplinin ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasının veya güvenliğinin sağlanmasın ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal eden kişiler, bir aydan iki yıla kadar müsabakalardan men veya süreli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. 
Disiplin Kurulu; seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeni ile olaylardan sorumlu kulüplere olayın ağırlığına göre, para cezası, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında, bu cezalardan her hangi birisi vermekle de yetinebilir. 
Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun (6222) 

Madde 16 Müsabaka için seyircilerin kabulüne başlamasından itibaren müsabaka sonrası tamamen tahliyesine kadarki zaman zarfında yetkisiz olarak müsabaka alanına, soyunma odalarına, odaların koridorlarına, sporcu çıkış tünellerine giren kişi üç aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. 

Fiilin müsabakanın seyrini veya güvenliğini bozması halinde, fail hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.