Güncel
Giriş Tarihi : 30-04-2022 12:25   Güncelleme : 30-04-2022 12:32

Forma Yaptırma Coşkusu

Forma Yaptırma Coşkusu

Pandemi'nin etkilerinin artık yavaş yavaş azalması ile birlikte spor aktiviteleri de ciddi oranda arttı. İki yılı aşkın bir süredir pandemi ile boğuşan ve evde kalmak zorunda kalan insanlar, sosyal etkinliklere yöneldi. Bunların başında da futbol ve voleybol gibi takım sporları gelmekte. 

İki yıldır yasaklanan spor etkinliklerinin artık yavaş yavaş gevşetilerek, son zamanlarda da tamamen serbest bırakılması spor severleri çok sevindirdi. Bu durum takım kuran spor severlerin forma yaptırma coşkusuna dönüştü. 

Türkiye'nin önde gelen forma üreticilerinden Metro Spor yetkilileri; siparişleri yetiştirmek için gece gündüz hummalı olarak çalıştıklarını  belirttiler. Buna rağmen yine de talepleri karşılamakta zorlandıklarını da ifade eden yetkililer şunları söyledi.

Okullar arası yapılan maçlar ile okul takımları, yayla şenlikleri düzenleyen dernek takımları, takım kuran futbol, basketbol tutkunları ve şirket takımları art arda müsabakalar düzenlemekte. Buda bir anda forma siparişinde patlama yaşanmasına sebep oldu. Yine de kimseyi formasız bırakmıyoruz, yetiştiriyoruz. Ancak bir anda oluşan bu yığılma bizi zorluyor. Bu dönemde iki vardiya olarak çalışıyoruz. Ayrıca dışarıya da ürettiriyoruz. Yine de aşırı bir forma yaptırma coşkusu var. Önemli olan insanların neşeli olması ve hayatın rutine dönmesi, diye belirttiler.

Bizde dileriz ki bu spor coşkusu hep devam eder ve bir daha virüs geri gelmez.