Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 29-04-2022 08:58   Güncelleme : 29-04-2022 09:03

Gençlerbirliğ'nde Niyazi Akdaş'tan birlik ve beraberlik çağrısı

Gençlerbirliğ'nde Niyazi Akdaş'tan birlik ve beraberlik çağrısı

Kırmızı-siyahlı ekibin başkanı Niyazi Akdaş, oyuncuların, yaptıkları davranışın yanlış olduğunu anladıklarını belirtip, “Önümüzde 4 önemli maç var. İhtiyaç duyduğumuz 3-4 puan, bu kardeşlerimizle alınacak” ifadelerini kullandı.

Spor Toto 1. Lig’de 34. haftayı 42 puanla 11. sırada geçen Gençlerbirliği’nde, son oynanan ve 2-0 kazanılan Bandırmaspor maçının bitiminde yaşanan olumsuz tablonun izleri siliniyor. Kırmızı-siyahlı ekibin başkanı Niyazi Akdaş, “Oyuncular yaptıklarının yanlış olduğunu anladılar” diye konuştu.
Gençlerbirliği ile Bandırmaspor arasında geçen hafta sonu Eryaman Stadı’nda oynanan karşılaşmanın bitiminde, kırmızı-siyahlı oyuncular, galibiyet sevincini taraftarla paylaşmadan doğrudan soyunma odasına gitmiş, yöneticilerin araya girip iknası sonrasında 8-9 oyuncu  sahaya dönmüştü.

Bursaspor maçındaki beraberlik priminden kaynaklı oyuncuların bu protestosuna başkan Niyazi Akdaş sitem edip, “Keşke, 23 Nisan günü maça gelen bin 500 çocuğu mutlu etseydiniz. Tepkiniz bana ise onların 23 Nisan bayramını kutlasaydınız. Beni çok ama çok üzdünüz” ifadelerini kullanmıştı. Futbolcular, davranışları nedeniyle büyük eleştiri toplarken, sonrası süreçte, prim krizinin yapılan ödeme ile aşıldığı bilgisi geldi. 

Başkan Niyazi Akdaş, gelinen aşamada taraftarları birlik ve beraberliğe davet edip, şunları söyledi:
“Değerli arkadaşlarım önümüzde 4 önemli maçımız var. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Lütfen negatif mesajlar yazmayalım. Sizlerden rica ediyorum. Hepimiz, Denizlispor maçına konsantre olalım. Onlar da yaptıklarının yanlış ve zamansız olduğunu anladı. Hepsi üzgün. Bu sene ligde kalma barajı 45-46 puan. Daha 3-4 puana ihtiyacımız var. Bu puanlar bu kardeşlerimizle alınacak.”