MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-04-2022 12:52   Güncelleme : 22-04-2022 12:58

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca 'Sabote ediliyoruz'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca 'Sabote ediliyoruz'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, şampiyonluk yolunda son haftalara girilirken sabote edildiklerini söyledi.

Sahada rakipleri yanında diğer etkenlerle de mücadele ettiklerini söyleyen Koca "Şampiyonluk için umutluyuz. Umudumuzu kaybetmedik. Çok sabote ediliyoruz. Rakiplerle ve diğer etkenlerle mücadelede büyük efor harcıyoruz. Taraftar bize inansın ve destek olsun." dedi.

Hakem hatalarının geçmişte de günümüzde de olduğunu söyleyen Faruk Koca, "Eğer hata varsa hakemi dinlendireceksin. Yoksa şaibe oluşur" dedi.

Faruk Koca, Bizim kulübün uğradığı mağduriyet had safhada... Maçlarımızı yetkin ve tecrübeli hakemlerin yönetmesini istiyorum." diye konuştu.

Halil Bağcı transferini de anlatan Koca, " Halil Bağcı'nın yetişmesi ve önünün açma adına Helsinki'ye verdik. Oyuncu transfer olursa ilk hak Ankaragücü'nün ve satıştan yüzde 25 pay alacağız. Ankaragücü'nden iyi kaleciler yetişiyor. Alt yapıda 3 oyuncumuz daha var. Onların da gelişmesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Atakan Çankaya'nın durumu belirsiz

Atakan Çankaya'yı alım opsiyonu ile Göztepe'ye verdiklerini ifade eden Koca, "Göztepe opsiyonu kullanmazsa Atakan Çankaya Ankaragücü'nün oyuncusudur. Göztepe değerlendiremedi ama ileride Türk futbolunda önemli bir figürü olacak." dedi.