MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 21-04-2022 20:03   Güncelleme : 21-04-2022 21:32

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan şok rest

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan şok rest

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Radyo Gol'e yaptığı açıklamada "Böyle giderse takımı ligden çekeceğim" dedi.

Ankaragücü son haftalarda hakem hatalarından puanlar kaybetmesi sonrasında dün bir açıklama yapmıştı.

Faruk Koca, "Bu sezon ödediğimiz borç 225 milyon lira. Biz kayırma, taraf tutulmasını istemiyoruz. Hakkımızla maç kazanmak istiyoruz. Şunu çok net olarak söylüyorum. Hakemlerin kasıtlı davranışları devam ederse Ankaragücü'nü ligden çekeceğim." ifadesini kullandı.

Faruk Koca katıldığı programda takımı ligden çekmeyi düşündüğünü ifade etti.

Faruk Koca Radyo Gol'de yaptığı açıklamada çok zor durumda olan Ankaragücü'nde yöneticilik yapmanın sıkıntılı olduğunu belirterek, "Takım iyi gidince ve haksızlığa uğramadığımızda büyük moral motivasyonu ile çalıştığımızda her türlü maddi sorunu da çevremizi kullanarak aşmaya çalışıyoruz. Ancak haksızlığa uğrayınca moral motivasyonumuz bitiyor.  Bu da zor durumda olan kulüpleri daha zor duruma sokuyor." dedi.

Kulüplerin böyle kötü durumda olmasının birinci sorumlusunun yöneticiler olduğunu söyleyen Faruk Koca, "Kötü yöneticiler, teknik adamlar ve futbolculardan kurtulmadan kulüpler düzlüğe çıkmaz." diye konuştu.
Hedefin arkasında kaldık

Faruk Koca sezon başında hedeflerinin 10-15 puan gerisinde kaldıklarını ifade ederek şunları söyledi:

Bu bizde de kaynaklanabilir ama çoğunda hakem hataları puan kayıplarına neden oldu. Gelecek sezon için izleme ekibimiz çalışmalarına devam ediyor. Eğer şampiyonluğumuz ilan etseydik transfere başlayacaktık. Ama şampiyonktan sonra çalışmalar hızlanacak ve transferlerin büyük bölümü kamp başlamadan takıma katılacak."