Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:28   Güncelleme : 18-04-2022 10:32

Gençlerbirliği'ne eski yönetimden ağır bir fatura daha

Gençlerbirliği'ne eski yönetimden ağır bir fatura daha

Spor Toto 1. Lig’in 32. haftasında Tuzlaspor’a deplasmanda 4-0 yenilerek 38 puanda ve tehlike bandının ortasında kalan Gençlerbirliği, moralleri bozan ağır bir fatura ile karşılaştı. 

Geçen sezon forma giyen, bu sezon başında ülkesi Polonya’ya dönen Dominik Furman’ın açtığı davayı kazandığı ve Gençlerbirliği’nin, futbolcuya 500 bin Euro+faiz ödemesi yapacağı öğrenildi.

Gençlerbirliği, Furman’ı Polonya’nın Wisla Plock takımından transfer etmiş ve 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Bu sezon başında takımdan ayrılan Furman, eski takımı Wisla Plock’a geri döndü.
Furman’ın geçen yönetim döneminde 4 ay maaşını alamadığı ve bu nedenle haklı fesih hakkını kullandığı belirtildi.

TRANSFER TAHTASI AÇILAMADI

Niyazi Akdaş yönetiminin göreve geldikten sonra, Furman’a bu 4 ayın karşılığı olan 120 bin Euro’yu ödediği, ancak haklı fesih hakkı elde eden Furman’ın sözleşmesinde bu sezon için yazan 500 bin Euro’yu da almak için mahkemeye başvurduğu ifade edildi.

Davanın sonuçlandığı ve Polonyalı futbolcunun 500 bin Euro’yu faiziyle almaya hak kazandığı öğrenildi. Ara transferde tahtasını açamayan Gençlerbirliği’nin, bu borcu ödememesi durumunda puan silme cezasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Hürriyet/Ankara