MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-04-2022 09:39   Güncelleme : 15-04-2022 09:43

Ankaragücü'nde Faruk Koca şampiyonluk maçını açıkladı

Ankaragücü'nde Faruk Koca şampiyonluk maçını açıkladı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Adanaspor ve Altınordu maçlarında kaza yaşamamaları halinde Balıkesirspor maçında şampiyonluklarını ilan edebileceklerini söyledi.

Zirve ve kümede kalma mücadele eden takım sayısını çok olması nedeniyle tüm maçların final havasında geçtiğini ifade eden Faruk Koca, katıldığı radyo programında şunları söyledi:

Son 3 hafta 7 puan kaybettik. 2 beraberlik alıp bir kez de yenildik.

8 takım play off 8 takım düşme potasında. O nedenle herkes can havliyle mücadele ediyor.

Süper Lig'de düşme kalkarsa sezon hayli uzuyor... Daha önce 20-21 takımla zorlandı. Düşme kalkarsa saygı duyarım. İlk kez sizden duydum.

Biraz ilkeler ve prensipler üzerinde ısrar ettik. Kadro yapılanmasını sezon başlamadan yaptık. Devre arasında da kadroya takviye yapmadık. Şampiyonluğa oynayacak tecrübeli bir ekip yaptık. Daha genç ekip kurup ileriye dönük bir takım yapardık. Ama alt ligde olmayı camiamıza kaldıramıyor.

Pahalı değil ama iyi ve tecrübeli bir kadro kurduk. İstenilen oyunu oynayan değil ama istenen sonucu alan takım oluşturduk.

Şampiyonluğumuza ilan ederiz

6 maçın 5'in Ankara'da oynayacağız. Bir Balıkesirspor deplasmanı var. Adanaspor ve Altınordu maçlarında kaza yaşamazsak şampiyonluğumuzu Balıkesirspor maçında ilan ederiz.

Ben yabancı oyuncuya karşı değilim. Ancak Ankaragücü'nün de içinde olduğu kulüpler altyapıya yatırım yapmıyor. Yabancı futbolcu ile oynayınca kendi insanını yetiştirmede zaafa düşüyor.

Teknik kadro yabancı olur ama yabancı futbolcuya karşıyım. Yabancı futbolcuya harcanacak paranın altyapıya harcanmasını ilke olarak savunuyorum.

19 Mayıs Stadı bizim mabedimiz

19 Mayıs Stadı Ankaragücü'nün mabedi idi. Bizim camiamız Eryaman Stadı'na ısınamadı. 10 bin seyirci ortalaması ile oynuyoruz. 19 Mayıs Stadı olsa 25 bin 30 bine oynarız. 19 Mayıs Stadı'nın temeli atılması için elimizden geleni yapıyoruz.

10 futbolcu, Süper Lig'de ve 1.Lig'de kaptanlık yapmış isim var. Biz bunları bir arada tutmayı başarıp başarıyı yakaladık.

Sezon başında bir toplantı yapıp bu takımın patronu hoca, kulübün patronu da benim dedim. Bu konuda taviz vermedik. Başarı da geldi.