MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-04-2022 16:29   Güncelleme : 09-04-2022 16:34

Ankaragücü'nden sert hakem açıklaması

Ankaragücü'nden sert hakem açıklaması

Ankaragücü Ümraniyespor maçı sonrasında hakem Ümit Öztürk'ün kararlarına sert tepki gösterdi.

Kulüp sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Öztürk'ün Ümraniyesporlu futbolcuların kartlarını es geçtiği ve bundan sonra hakem hatalarına tahammülün kalmadığı ifade edildi.

Annkaragücü'nün açıklaması şöyle:

Bugüne kadar birçok maçımızda sonuca doğrudan etki eden hakem kararlarını insani hatalar olarak değerlendirdik. 

Ancak gelinen süreç itibari ile susmanın, yanlış kararları hata olarak yorumlamanın anlamsız olduğunu bugün net olarak gördük. 

Spor Toto 1.Lig 31. haftasında oynanan Ümraniyespor karşılaşmasının 4. dakikasında Ümraniyesporlu futbolcu Oğuz Gürbulak, oyuncumuz Sinan Osmanoğlu'nun ayak bileğine oyundan ihraç edilebileceği sert bir müdahalede bulunmasına rağmen rakip oyuncu bu pozisyonda kart bile görmemiştir. 

Aynı oyuncu, karşılaşmanın 12. dakikasında bu kez oyuncumuz Yasin Güreler'in ayak bileğine yine sert bir müdahalede bulunmuş; bu kez sarı kart ile cezalandırılmamıştır. 

Yine rakip oyunculardan Ercan Coşkun'un karşılaşmanın 19. dakikasında topla alakası olmayan pozisyonda oyuncumuz Murat Uçar'a yaptığı sert faul kartla cezalandırılmamıştır. 

Aynı oyuncu maçın 28. dakikasında, oyuncumuz Murat Uçar'ın bu kez kafasına oldukça sert bir müdahalede bulunmuş, bu müdahalesi sarı kart ile cezalandırılmamıştır. 

Oyuncularımıza rahatça verilen, rakibimize verilmeyen kartlar şampiyonluk yarışındaki belirleyici faktörlerden birinin yine hakemler olacağı yönündeki düşüncelerimizi pekiştirmektedir. 

Hakemlerin en önemli vazifesi kayıtsız, şartsız, tarafsız ve adaletli olmalarıdır. 

Sahada görev alan hakemlerin müdahil olduğu ve olmadığı tartışmalı pozisyonları, Türk futbol kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Sezon sonuna kadar hakem hatalarından dolayı 1 puan kaybına dahi tahammülümüz kalmadığını belirtiriz.