MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 08-04-2022 21:29   Güncelleme : 08-04-2022 21:33

Ankaragücü şampiyon olacak ve bir daha alt ligleri görmeyecek

Ankaragücü şampiyon olacak ve bir daha alt ligleri görmeyecek

Ankaragücü kaptanlarından Yusuf Abdioğlu Ankaragücü'nün bu sezon Süper Lig'e çıkacağını ve bir daha alt ligleri görmeyeceğini söyledi.

Ankaragücü taraftarının çok ateşli olduğunu ve takıma her şeyi ile bağlı olduğunu ifade eden Yusuf Abdioğlu,  "Sezon başında geldiğimizde yükümüz ağırdı.  Ama biz şampiyon olmak için geldik.  Daha önce de yaşamıştık bu duyguyu. Zor bir sezon oluyor. Çünkü bu sene bu ligin en zor olduğu sene. Düşme hattından da hedefe oynayan takımlardan da belli oluyor. Biz şu an 7 puan öndeyiz.  Bu bizim için büyük avantaj. Ama bu hafta Ümraniyespor deplasmanına çıkıyoruz.  Bu maç da zor maç. Ligde kolay maç yok. Biz kazanıp, erkenden arayı açmak istiyoruz. Şampiyonluğu ligin sonlarına bırakmak istemiyoruz." dedi.

İki kez 5 golü geçtim

Skorer bir stoper olduğunu ve daha önce iki sezon 5 golü attığını ifade eden Yusuf Abdioğlu, "Bu sezon 6 golü buldum. Buna çalışıyoruz. Yanımdaki Sinan Osmanoğlu'nun da 5 golü oldu. Onun da yanılmıyorsam 3 asisti var. 2 stoper olarak bu yükü sırtladık. Takıma katkı veriyoruz. Kilidi açamadığımız zamanlarda duran toplarla kilidi açıyoruz.  Duran toplar çok önemli. Çünkü günümüz futbolunda herkes savunma yapmayı öğrendi. Herkes iyi savunma yapıyor. Bu özelliğimiz bizim için büyük avantaj. Burada hocalarımızın payını vermek lazım. Her maçtan önce ofansif olsun, defansif olsun duran top çalışıyoruz. Bunun da meyvalarını alıyoruz" şeklinde konutu.

Ankaragücü'nün yeri burası değil

Ankaragücü'nün yerinin burası olmadığını da kaydeden Yusuf Abdioğlu şunları söyledi:

"Ankaragücü bu lige çok çok fazla... Türk futbolunun gerilemesindeki en büyük neden de taraftarı olan büyük camiaların ekonomi yüzünden çok kötü günler geçirmesi.  Yayın geliri yok tribün dolmuyor deniyor. Çoğu takım taraftarı yok. Bu nedenle geriledi. Yokluğa giden takımlar var. Tekrardan canlanan Sakaryaspor ve Kocaelispor var. Bu takımlar ve Ankaragücü'nün mutlaka Süper Lig'de olması lazım. Bizim taraftarımız çok seviyor. Her şeyiyle takıma bağlı. Onlarla Süper Lig'e çıkacağız ve Ankaragücü bir daha alt ligleri görmeyecek."