Süper Lig
Giriş Tarihi : 08-04-2022 08:52   Güncelleme : 08-04-2022 08:55

Yayın ihalesi arap saçı... Mahkeme yolu gözüktü

Yayın ihalesi arap saçı... Mahkeme yolu gözüktü

Süper Lig yayın ihalesinde hak sahibi olduğu paketler için imza atan Saran Group’un TFF’nin geri adım atması durumunda mahkemeye gidebileceği belirtildi.

Ajansspor’un haberine göre Saran Group, 5 paket için teminatını da ödedi.

Yaklaşık 5 ay önce bitmesi gereken Süper Lig yayın ihalesi bir türlü sonuçlanamadı. Önce beIN Sports’un teklifi yeterli bulunmadı. Ardından da imza hakkının Saran Group’a geçtiği açıklandı. Saran Group imzaları atsa da TFF’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. TFF’nin geri adım atması durumunda Saran Group, süreci mahkemeye taşıyacak. 

Saran Group 5 Paket İçin Teminatını Ödedi

Saran Group TFF'nin çağrısıyla davet edildiği 5 paket için ayrıca teminatını ödedi. Buna karşın TFF'den olumlu veya olumsuz bir yanıt verilmedi. Tüm şartları yerine getiren Saran Group'un TFF'nin geri adım atması durumunda süreci mahkemeye taşıyacağı belirtildi.

Saran Group’un ayrıca TRT’nin çekildiği paket için de imzayı attığı belirtildi. TFF 1. Lig maçları ve Süper Lig özetlerini kapsayan paket için Saran Group'un teklifi, 168 milyon 750 bin TL + KDV şeklindeydi.        

beIN Sports’un Teminat İstediği İddiası 

Ajansspor’un haberine göre beIN Sports, anlaşmanın 1 yıla düşürülmesi durumunda anlaşmanın devam edeceğine dair teminat istedi ve teklifini düşürdü. Anlaşmanın tek yıl olması durumunda beIN Sports’un teklifi 1 milyar 850 milyon TL olacak. 

Ali Koç: Digitürk Enflasyon Farkı Vermiyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da yayın ihalesiyle ilgili görüşlerini paylaştı. Digitürk’ün teklifinin daha yüksek göründüğünü belirten Ali Koç, buna karşılık yayıncı kuruluşun enflasyon farkı vermediğini dile getirdi. Ali Koç’un yayın ihalesiyle ilgili açıklamaları şu şekilde:

Saran Grubu daha az para veriyor ancak yayın gelirinden ortaklık sunuyor. Digiturk'ün ücreti yüksek gözüküyor ama enflasyon farkı vermiyorlar. Üç yılda beIN'in verdiği para çöpe dönecek. Saran'ın teklifine sıcak bakıyoruz.

Önümüzdeki Hafta Bir Toplantı Daha Yapılacak

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise önümüzdeki hafta bir toplantı daha yapılacağını belirtti. TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifası sonrasında sürecin Servet Yardımcı tarafından yürütüldüğünü belirten Ahmet Ağaoğlu, görüşmelerin belli noktaya geldiğini ama daha ileri nasıl gidebileceklerine bakacaklarını ifade etti.