Eyüpspor
Giriş Tarihi : 01-04-2022 18:09   Güncelleme : 01-04-2022 18:11

Hamza Hamzaoğlu Ankaragücü maçı taktiğini açıkladı

Hamza Hamzaoğlu Ankaragücü maçı taktiğini açıkladı

TFF 1. Lig ekibi Eyüpspor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Ankaragücü maçı öncesi flaş açıklamalar yaptı.

Hamzaoğlu, "Hedefimiz bulunduğumuz yerde en iyisini yapmak. Eyüpspor’da takım olmak adına güzel şeyler yapıyoruz ama sonuca biraz daha yansıtmamız gerekiyor. Son 8 maçımız kaldı inşallah ilk 2’den ya da play-off’tan Süper Lig’e çıkmak istiyoruz." dedi.

Takımın tamamı ile beraber olamadıklarını ifade eden Hamzaoğlu, "Sakat oyuncular vardı, hepsi olsaydı çok iyi olacaktı. Fakat iyi çalıştık ve faydasını göreceğiz. Deplasmanda Ankaragücü maçı var, ligin en iyi takımı ve en iyi kadrolarından birisine sahipler. Güzel bir karşılaşma olacak. Biz pozitif ve hücum futbolu oynamaya çalışıyoruz. Savunmayı önde kurup rakip sahada kendimizi daha fazla hissettirmek istiyoruz. Bu kolay değil ama başardığımız zaman sonuçlarını alacağız." diye konuştu.

Eyüpspor'un Süper Lig’e çıkamaması halinde kendisini başarısız göreceğini de kaydeden Hamzaoğlu, "Sonuçta 8 maçımız daha var, biz gelirken bu takımın neler yapabileceğini bilerek geldik. Bu arkadaşlarımızla bunu başaramazsak başarısızlık bizim olur. Bazen en iyisini yaparsınız ama sonuç gelmez futbol böyle bir şey ama biz doğru yolda yürümeye devam edeceğiz. Hedefimiz Süper Lig ve ulaşacağımızı düşünüyorum." ifadesini kullandı.