Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2022 13:42   Güncelleme : 30-03-2022 13:46

Futbol Federasyonu'nda Mehmet Baykan'ın istifası seçim hesabı mı?

Futbol Federasyonu'nda Mehmet Baykan'ın istifası seçim hesabı mı?

Futbol Federasyonu'nda istifa eden Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan'ın seçim hesabı yaptığı için görevi bıraktığı iddia edildi.

Yurtspor'un araştırmalarında Mehmet Baykan'ın istifa açıklamasında da yer verdiği MHK'nın hakem operasyonuna başından beri karşı olduğu, yönetim kurulunda da "Federasyon tüzük ve yönetmenliklerine aykırı hareket ediyorsunuz. Bu karar Tahkim Kurulu'ndan döner" dediği öğrenildi.

Tahkim Kurulu'nun hakemleri aklaması sonrası istifa kararı alan Mehmet Baykan'ın A Milli Takım maçlarını düşünerek istifasını bugüne bıraktığı ifade edildi.

Bu arada Mehmet Baykan'ın Tahkim Kurulu kararı sonrası Merkez Hakem Kurulu'nun istifasını istediği, Başkan Nihat Özdemir ve yardımcılarından Servet Yardımcı'nın buna karşı çıktığı ve Ferhat Gündoğdu ve ekibine sahip çıktığı kaydedildi.

Nihat Özdemir gidiyor 3 aday var

Bu arada 2 ay sonra yapılacak Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda Nihat Özdemir'in aday olmayacağı, yerine ise 3 aday olduğu gelen bilgiler arasında.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve bugün görevinden istifa eden Mehmet Baykan'ın Futbol Federasyonu olmak için AKP içinde kulis çalışması yaptığı öğrenildi.