Süper Lig
Giriş Tarihi : 27-03-2022 11:20   Güncelleme : 27-03-2022 11:28

Cüneyt Çakır 'Hala o koltukta oturacak mısınız?'

Cüneyt Çakır 'Hala o koltukta oturacak mısınız?'

Merkez Hakem Kurulu'nun sezon sonuna kadar görev vermeyeceğini açıkladığı 21 hakem ve gözlemcinin Tahkim Kurulu'na yaptığı itiraz haklı bulundu.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun yaptığı duruşmalı toplantıya katılan  hakemler, toplantıda  hazır olan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu’ya tepki gösterdiler.  

ÇAKIR “KARA BİR LEKE”

MHK tarafından  sezon sonuna kadar görev verilmeyeceği açıklanan hakem ve gözlemciler  ile MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu da duruşmalı yapılan toplantıya avukatlarıyla birlikte katıldı.

Katar’da yapılacak Dünya Kupasına  gidecek hakemler listesinde ismi yer ve üçüncü kez Dünya Kupası finallerine katılarak dünyada bir ilke imza atacak olan ancak görev almayacağı açıklanınca FIFA’da Katar’a davet etmekten vazgeçtiği FIFA Kokartlı hakemlerden Cüneyt Çakır ağır bir dille Gündoğdu’ya dönerek, ”MHK’nın  bu kararı Türk hakemliği için kara bir lekedir. Siz hala o koltukta oturmayı mı düşünüyorsunuz  ifadelerini kullandığı öğrenildi.

MHK’NIN İSTİFASI GÜNDEMDE

Hakem ve gözlemcilere sezon sonuna kadar görev verilmemesinin sorumlusunun kendisi olduğunu  açıklayan Merkez Hakem Kurulu Ferhat Gündoğdu‘nun ne gibi bir yol izleyeceği merak konusu .

Kulislerden edinilen bilgilere göre MHK’nın  acil olarak  toplanacağı ve istifa edeceği konuşuluyor.

LİGİN TESCİL EDİLMESİ TEHLİKEDEYDİ

Merkez Hakem Kurulu tarafından  12 hakeme sezon sonuna kadar görev verilmesinin açıklamasından sonra şampiyonluk ve kümede kalma mücadelesi veren kulüplerde lige şaibe karıştığını bu hakemlerin yönettikleri maçlarda puan kaybettiklerini belirterek  liglerin tescil edilmemesi için sezon sonunda  Tahkim Kurulu’na gideceklerini açıklamışlardı.