Bodrum Bld Bodrumspor
Giriş Tarihi : 22-03-2022 14:45   Güncelleme : 22-03-2022 14:49

Abramovich için sürpriz iddia..2.Lig takımına talip oldu

Abramovich için sürpriz iddia..2.Lig takımına talip oldu

Yaptırımlar sebebiyle Chelsea'yi satışa çıkaran Rus oligark Roman Abramovich'in Göztepe'ye talip olduğu iddia edilmişti.

Abramovich'in Göztepe'ye değil, TFF 2. Lig ekibi Bodrumspor'a teklif yaptığı ileri sürüldü.

Rusya'nın Ukrayna'ya girmesiyle İngiltere'de istenmeyen kişi ilan edilen Roman Abramovich, Chelsea'yi satışa çıkarmak zorunda kalmasından sonra gözünü Türkiye'ye çevirdi.

Chelsea ile bağlarını koparmak zorunda kalan Rus milyarder ultra lüks yatı Solaris ile şu anda Bodrum'da bulunuyor. Futboldan kopmak istemeyen Abramovich'in Göztepe'yi almak istediği basına yansımıştı.

 

BODRUM'U SEVİYOR

Rus oligarkın 2. Lig Kırmızı Grup'ta 3. sırada yer alan Bodrumspor ilgisinin altında hem özel hem de bürokratik nedenler yatıyor. Abramovich'in Türkiye'ye geldiğinde tatil için tercih ettiği ve uluslararası değer olarak gördüğü Bodrum'u çok sevdiği, birçok yabancının burada yaşamasından dolayı kulübü tercih ettiği belirtiliyor.

STATÜ AVANTAJI

Şu anda Türkiye 2. Lig'de mücadele eden ve 1. Lige çıkma şansını sürdüren Bodrumspor, A.Ş statüsünde faaliyetlerini sürdürüyor. Hisselerin devriyle kulüp devri, dernek statüsündeki kulüplere oranla yasal olarak mümkün görünüyor.

LİGDEKİ GİDİŞAT PARLAK

Bodrumspor, şu anda 2. Lig Kırmızı Grup'ta Sakaryaspor ve Hekimoğlu'nun ardından 3. sırada bulunuyor. Yeşil beyazlı takım, oynadığı 30 maçta 17 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 yenilgi aldı. 57 puan toplayan Bodrumspor, rakip ağlara 47 gol gönderirken 23 gol yedi.