MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-03-2022 13:05   Güncelleme : 16-03-2022 13:10

Ankaragücü'nde Faruk Koca kaç transfer yapacaklarını açıkladı

Ankaragücü'nde Faruk Koca kaç transfer yapacaklarını açıkladı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Süper Lig'e çıkmaları halinde yapılacak transferleri açıkladı. 

Bir radyo programına katılan Faruk Koca, şu anki kadronun Süper Lig kalitesinde olduğunu belirterek, "Süper Lig'e çıkmamız halinde kadronun yüzde 70'ini tutmayı düşünüyoruz. 1 veya 2 forvete, ön libero, kanat ve 2 tane sol bek almayı düşünüyoruz. Zaten bu mevkilere takım çıkmazsa bile ihtiyaç duymuyoruz" dedi.

Koca'nın açıklamaları şöyle:

Şimdi bizim zorluğumuz şöyle. Kadroyu tecrübeli oyunculardan kurduk. Artı yönleri varken sıkıntı da oluyor. 11 futbolcu takımlarında kaptanlık yaptı. Bu oyuncular karakterli çıktı. Takıma sahip çıktı. Bana söz verdiler. Beklentilere cevap vereceğiz dediler. Yaşanan sıkıntılara rağmen hocamız Mustafa Dalcı'nın arkasında söz olsun diye durmadık. Bazı oyuncularla sıkıntı yaşadık.  Sakatlık ve hastalık yaşadık. Bu nedenle sorunun hocada bulunmadığını biliyorduk. Hoca ile sağlıklı ilişki kurduk ve başarıyı yakaladı.

İnsani ve matematiğin olduğu yerde kesinlik olmaz. Bu nedenle temkinli olacağız.

Ankaragücü futbolcularına transfer teklifi var mı?

Biz oyuncularımızla Süper Lig takımlarının ilgilendiğini biliyoruz. Sezon sonunu beklediklerini düşünüyorum. Nisan ayından itibaren bize teklif gelebilir. Oturup konuşuruz. Ama biz oyuncularımızdan memnunuz.

Biz Ankaragücü'nün Süper Lig'e çıktığında burada kalıcı olması için çalışacağız. Alt ligde olması yakışmıyor. İlk 5'de oynayacak potansiyelde tutmak gerekiyor. Ankaragücü büyük camia... Son 30 yılda hak ettiği gibi yönetilmedi. Ankaragücü'nün bozulan kodlarını yerine getirmeye çalışıyoruz. 

Borçlara harcadığımız parayla  Süper Lig'de şampiyonluğa oynayacak kadro kurulabilirdi.

Ankaragücü'nde transfer yasağı ne durumda?

Transfer tahtası ile ilgili geçmişe oranla çok rahatız. Bazı menajerler nasılsa açacaklar diye anlaşmaya yanaşmadılar. Biz de açmadık. Transfer döneminden sonra 2 futbolcu ve 2 kulüple anlaşma sağladık. Diğerleri de anlaşmaya yanaşırsa çok rahat açarız. Bu konuda telaşa gerek yok.

19 Mayıs Stadı temeli bu yıl atılacak

19 Mayıs Stadı için 500 milyon lira bütçe Şehircilik Bakanlığı'na aktarıldı. Projesi hazır. İhale şartnamesi hazırlanıyor. Bu yıl içinde temel atacağız. 

Owusu'yu sportif direktörümüz izliyordu. Kulüp başkanı da Türkiye'de iş yapan arkadaşımdı. Bize ücret almadan hediye etti. Kalması için görüşme yapıyoruz. O da memnun.. 

Taraftara, teknik heyet futbolcular hedefe gidiyoruz. Kenetlenmeye gölge düşürmeyecek harekette bulunması lazım. Taraftarlar takımın ve hocanın arkasında olsun. Biz bunu yaparsak hedefe ulaşırız. Kulübün bugünü ve geleceği için elimizden geleni yapacağız.