MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-03-2022 19:29   Güncelleme : 15-03-2022 19:34

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı'dan rehavet uyarısı

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı'dan rehavet uyarısı

Spor Toto 1.Lig'in lideri Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, "Matematiksel olarak garantilemeden şampiyonluk sözcüğünü kesinlikle kullanmak istemiyoruz. Rehavet felaket getirebilir" dedi.

Her maça olduğu gibi Manisa FK karşılaşmasına da galibiyet parolasıyla hazırlandıklarını ifade eden Mustafa Dalcı, "Son derece güçlü bir rakiple oynayacağız. Şampiyonluk mücadelesi veren birçok takım o sahadan puansız ayrıldı. Bütün hesaplarımız 3 puan üzerine. Ama kazanamıyorsan, kaybetmemen de önemli" dedi.

Liglerin bir hafta kaydırılması kendileri için kötü olduğunu söyleyen Mustafa Dalcı,  Formda olduğumuz bir dönemdeydik. Şimdi futbolcuları yeniden motive etmemiz gerekiyor. Tabi sadece Ankaragücü için değil, tüm takımlar aynı durumda, herkes aynı sorunla uğraşıyor" diye konuştu.

Sakatların durumu nasıl?

Mustafa Dalcı sakat oyuncuların durumunu ise "Tiago Pinto dışında eksiğimiz yok. Aatif son 6 antrenmanın tamamında takımla birlikte çalıştı. 45-50 dakika oynayabilecek düzeye geldi. Eren Derdiyok’un sağlık problemi kalmadı ama o da henüz yarım saat kadar oynayabilecek düzeyde." diye açıkladı.

Gelecek sezon devam edecek mi?

Ankaragücü ile 3 yıllık sözleşmesi bulunduğunu kaydeden Mustafa Dalcı, "Benim sözleşmelerimde tazminat maddesi olmaz. Şu an, gelecek sezonu konuşmak için çok erken. Önce şampiyonluk, sonra gelecek sezon planlaması. Biz şampiyonluğu kazanalım, sonra başkanımız, yönetim kurulumuz en doğru kararı verecektir" ifadesini kullandı.