Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 15-03-2022 08:43   Güncelleme : 15-03-2022 08:53

Gençlerbirliği 99. yaşını yeni üyeleri ile kutladı

Gençlerbirliği 99. yaşını yeni üyeleri ile kutladı

Gençlerbirliği kuruluşunun 99.yılını Gazi Üniversitesi Kültür Merkezi’nde taraftarlarıyla bir araya gelerek kutladı.

Kulübe yeni üye olan taraftarların yoğun katılım gösterdiği gecede Gençlerbirliği tarihine dair videolar ve Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi Orkestrasının şarkıları taraftarlara eğlenceli anlar yaşattı.

Divan Kurulu Başkan Vekili olan aynı zamanda en yaşlı üyelerden Selçuk İlksoy ile Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Aksel Aktaş’ın yeni doğan bebeği Luna’nın bir arada olduğu gecede Gençlerbirliği 7’den 70’e 99. kuruluş yılını kutladı.

Yönetim Kurulunun yanı sıra , futbolcu ve kulüp personelinin de yer aldığı gecede, ev sahibi konumundaki Gazi Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Musa Yıldız ve Ankara Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Necdet Ünüvar, Gençlerbirliği'ni yalnız bırakmadı.

Gecenin sonunda Başkan Niyazi Akdaş, yönetim kurulu üyeler, ve futbolcular Aksel Aktaş ve Sandro Lima, 99.yıl pastasını hep birlikte kesti.

Niyazi Akdaş, kongre konuşmasında kulübü Gençlerbirlikli delegelerin yöneteceğine dair söz verdiğini hatırlatarak, böyle bir geceyi düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 10 Haziran 2021 gününden bugüne kısa bir durum değerlendirmesi de yapan Niyazi Akdaş, yeni üyelere hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve kongrede Gençlerbirliği’ni yalnız bırakmamalarını istedi.

Musa Yıldız ise Gençlerbirliği’nin 99.yılını kutladıklarını ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını söylerken, “Gençlerbirliği gibi asırlık çınarın nice yüz yıllar görmesi, nice başarılara koşması en büyük temennimiz dedi.”

Necdet Ünüvar ise “Gençlerbirliği tarihi nice başarılarla dolu. Ancak bir futbol kulübü sadece saha içi ile değil dışında da var olmalı. Gençlerbirliği ile yaptığımız protokolde gençlerimizi, çocuklarımızı koruyacak birçok konuda adım attık. Bunlar bence saha sonuçları kadar değerli.”dedi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Taraftardan Sorumlu Asbaşkan Mehmet Soylu ise, “Böyle bir gece her zaman hayalimdi. Sadece benim de değil tüm Gençlerbirliklilerin hayaliydi. Gençlerbirliği’ni Gençlerbirlikliler yönetecek diyerek göreve geldik, bu gece burada Gençlerbirlikli insanların üye olduğunu görmek çok büyük mutluluk.”dedi.