MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-03-2022 18:29   Güncelleme : 13-03-2022 19:09

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan taraftara müjde

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan taraftara müjde

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Süper Lig kadrosu kurma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Youtube kanalı Skorboxtv genel yayın yönetmeni Recep Erez'in sorularını cevaplayan Koca'nın söyledikleri şöyle:

Çok zor şartlarda aldık. Hem sportif hem de ekonomik olarak amatöre düşecek durumdaydı.
Öncelikle kulübü yaşatma mücadele etti. Ayakta kalma mücadelesinde 1.Lig'e düştük. Arkadaşlarla toparlanma sürecine girdik ve iyi bir takım oluşturduk. Bu ligin lideri ve en iyi kadrosuna sahip.

19 Mayıs Stadı için büyük çaba gösteriyoruz. Taraftarlarımız Eryaman Stadı'na gitmek istemiyor.
İlk başkan seçildiğimde kulübü borçsuz hale getirdikten sonra ve 19 Mayıs Stadı yapılınca Süper Lig'de şampiyonluğa oynayacak bir yapıya ulaştırma sözü vermiştik. Bu yolda ilerliyoruz.

Önümüzdeki üç maçı en az hasarla atlattığımız takdirde Adanaspor veya Altınordu karşılaşmaları bizim şampiyonluğa ulaşacağımız maçlardan biri olacaktır. Süper Lig için kadro kurma çalışmalarımız başladı.

Mustafa Dalcı ile beklentimizin biraz gerisinde kaldık. Ama en yakın rakibimizden 3, Play Off sıralamasından ise 9-10 puan fark var. Bu da bize avantaj sağlıyor.

Bir üstten düşünce sarsılıyorsunuz. Önceki futbolcular var. Maliyetleri yüksek. Bu nedenle yeni bir kadro kurduk. Çoğu Ankaragücü'nde ilk kez sahaya çıkıyor. Takımlarında kaptanlık yapmış 9-10 futbolcu var. Bu avantaj sağlıyor. Ama zorlukları da oluyor.  O kadar tecrübeli oyuncuları uyumlu hale getirmek zo. Hocamız ve yönetim bu ahengi yakaladı.

Manisa FK maçının ertelenmesi bizim için dezavantaj oldu. Çünkü takım motive olmuştu. 
Manisa FK, Eyüpspor ve Ümraniyespor maçlarında alacağımız puanlar 3 değil 6 puan değerinde.

Çok zor şartlarda aldık. Yönetici arkadaşlar kredilerini bu işe harcadı.  32 milyon euro borç ödedik.  2 milyon euro daha yasağa neden olan borç var.

Sorunların tamamını çözemedik ama kulübün işleyişini engelleyen bir sıkıntı yok. Futbolculara 1 maaş dışında borcu yok. Bu da doğal. Mevcut yönetim büyük çaba hacayıp iyi mücadele veriyor.

Bu yönetim Ankaragücü camiasının beklentisine karşılayacak güçte.

Ankaragücü bu sezon ilkleri yapan kulüp oldu. Zaten spor kulübü kendisi zaten sosyal sorumluluk projesidir.  Çünkü barış ve sosyal aktivite oyunudur.

Bazı projelere öncelik ediyoruz. Basın sorumlumuz Hüseyin Aytekin bunun tanıtımını başarı ile yapıyoruz.

Ankaragücü sosyal sorumluluk projelerinin her zaman içinde olacak. Ankaragücü uzun yıllar bu işlere zaman ayırmadığı için görünür oluyor yaptıklarımız.

Ankaragücü sosyal sorumluluk projelerindeki süprizlerine taraftarlar hazır olsun.

Nisan ayında şehri kulübü ile buluşturmada daha büyük organizasyonlar yapacağız. 

Ankaragücü'nün şampiyonluğu kente pozitif katkı yapıyor. Bu kadar olumsuzluğu yaşadığı ortamda moral veriyor.

B.B.Erzurumspor, Bandırmaspor, Manisa FK, Eyüpspor ve Ümraniyespor maçları bizim için çok önemliydi. Bunu arkadaşlarımıza anlattık. Bu döneme iyi girdik.  Önümüzdeki üç maçı da en az hasarla atlattığımız takdirde Adanaspor veya Altınordu karşılaşmaları bizim şampiyonluğa ulaşacağımız maçlardan biri olacaktır. 

Medyadaki arkadaşlar bizi şampiyon ilan ediyor ama biz temkinliyiz. Matematik olarak garantileyince biz de şampiyonluğu kutlayacağız.

Süper Lig için kadro kurma çalışmalarımız başladı. Scout ekibimiz Süper Lig için araştırma yapıyor. Süper Lig'e çıkınca transferleri kampa yetiştireceğiz