Süper Lig
Giriş Tarihi : 10-03-2022 13:37   Güncelleme : 10-03-2022 13:40

Hakemler seslerini yükseltiyor

Hakemler seslerini yükseltiyor

Türkiye Futbol Hakemleri Derneği, dün hakem üst düzey hakem ve gözlemcilerin görevlerinin sonlandırması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada "ileri düzeyde kariyer yapmış hakemler ve gözlemciler haksızlığa uğramışlardır." ifadesi kullanıldı.

Derneğin açıklaması şöyle:

08.03.2022 Tarihinde Türkiye’de Türk Futbol Hakemliği adına tarifi imkânsız bir deprem yaşanmıştır.

Yıllarca camiamıza en üst seviyelerinde hizmette bulunmuş, ileri düzeyde kariyer yapmış hakemler ve gözlemciler haksızlığa uğramışlardır.

Hakemlik sahada olduğu kadar hayatta da dik durmayı gerektiren ve öğreten kutsal bir görevdir. Bu duruşu gösteren hakemlerimiz ve gözlemcilerimizin her zaman olduğu gibi yanındayız. Hakemlerimiz ve Gözlemcilerimiz için, bu kararları alanlar ömürleri boyunca vicdanlarının sorguları içerisinde olacaktır.

Cüneyt ÇAKIR, Fırat AYDINUS, Ali PALABIYIK, Hüseyin GÖÇEK, Suat ARSLANBOĞA, Alper ULUSOY, Mert GÜZENGE, Tugay Kaan NUMANOĞLU ve Abdulkadir BİTİGEN ile birlikte isimlerini burada anamadığımız birçok kıymetli gözlemcilerde, mevcut sistemin dışına atılmışlardır.

Yılların emek ve birikimi ile oluşturulan kariyerlerdeki, Türk Hakemliğinin onuru/gururu olan hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin bu şekilde tarifi imkânsız bir şekilde yok edilmesine karşıyız.

Şu anda faal olan tüm hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin haklarını TFF Statüsünde aktif üye olan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği korumakla mükelleftir, suskunluğu affedilemezdir.

Mete KALKAVAN ile birlikte onurlu duruşları ile tepki gösteren hakemlerimizi ve gözlemcilerimizi kutluyoruz.

Zaman elbette sistem dışına sebebi olmaksızın haksız şekilde sistemin dışına atılan hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin hakkını teslim edecektir.

Unutmayınız ki, Tarih onurlu dik duruşlu doğru yoldan ayrılmayanları yazacaktır. Bunun dışında davrananlar yok olup silineceklerdir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu haksız kararından en kısa sürede dönmesini temenni ediyoruz.

Tüm spor kamuoyuna saygılarımızla.