B.B Erzurumspor
Giriş Tarihi : 24-02-2022 13:28   Güncelleme : 24-02-2022 13:34

B.B.Erzurumsor'da Yücel İldiz'den Ankaragücü açıklaması

B.B.Erzurumsor'da Yücel İldiz'den Ankaragücü açıklaması

Spor Toto 1. Ligde belki de bu sezonun en kritik 90 dakikasında Ankaragücü ile karşılaşacak olan B.B. Erzurumspor’da teknik heyet futbolculara bir gün istirahat verdi.

Dadaşların Hocası Yücel İldiz, Pazar günü dolu tribünler önünde taraftarların desteği ile galip gelerek yeni bir galibiyet serisi başlatmak istediklerini söyledi.

Tecrübeli teknik adam, “Zorlu bir tünelden ve virajdan geçiyoruz. Pazar, Çarşamba, Perşembe maç oynuyoruz. Bu zorlu süreçte istemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Ama Ankaragücü’nü yenerek yeni bir galibiyet serisi yakalamak istiyoruz.  Kesinlikle sezon sonunda Erzurumspor hedefine ulaşacaktır” dedi.

Isınma antrenmanlarıyla maçlara çıktık

Erzurumspor’un hocası olarak göreve geldikleri günden beri üç günde bir maç oynadıklarını ve Dadaşların oynadığı karşılaşmaların zorluk derecesinin üst seviyede olduğunun altını çizen deneyimli teknik adam, “Ekibimle birlikte buraya geleli üç hafta gibi bir süre oldu. Dolayısıyla bu sürede üç günde bir maça çıktık. Deyim yerinde ise ter antrenmanlarıyla müsabaka oynadık. İlk kez takımımla birlikte iki üç günlük bir teknik taktik antrenmanı yapma şansı bulduk.  İnşallah bu birlikte çalışmanın semeresini de önce Ankaragücü karşısında ardından diğer doksan dakikalarda göreceğiz” dedi.

Taraftarımıza ve basınımıza teşekkürler

Göreve geldikleri günden beri Erzurum’da spor kamuoyundan, basından ve taraftarlardan destek gördüklerini ifade eden Teknik Patron Yücel İldiz, “Bu birlikteliğimiz ve destekler devam ettiği sürece bu takım lig sonunda mutlu sona ulaşacak. Şampiyonluk inancım tam” diye konuştu.

Ümraniye, Eyüp ve Adana maçlarında üç puana yakın taraf olmalarına rağmen puan kayıpları yaşadıklarının altını çizen İldiz, “İnşallah bundan sonra puan kayıpları yaşamayacağız. Zaten yakında milli ara olacak ve o ara da takımımızla daha fazla zaman geçireceğiz. Ardından final haftalarını hep birlikte başarıyla yönetip, mutlu sona ulaşacağız. Taraftarlarımıza ve Erzurum basınına verdikleri destek için teşekkür ediyorum” dedi.

Çözüm bulacağız!

Mavi-beyazlı takımın golü bulan taraf ve öne geçen ekip olmasına rağmen bu üstünlüğünü koruyamadığı ile ilgili soruya da değinen tecrübeli teknik direktör Yücel İldiz, “Evet maçlarda öne geçiyoruz ve akabinde gol yiyoruz. Ama bu çözeceğiz. Bu sorun ortadan kalkacak. Oyuncularımızla diyaloğumuz iyi. Onların samimi ve iyi niyetlerinden şüphem yok. İstemediğimiz yaslanmadan dolayı goller yedik. Bunun üstesinden geleceğiz. Ankaragücü maçını kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Şimdiden taraftarlarımızı tribünleri doldurmaya ve takıma destek veremeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.