MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 18-02-2022 14:29   Güncelleme : 18-02-2022 21:56

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan flaş Mustafa Dalcı açıklaması

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan flaş Mustafa Dalcı açıklaması

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca teknik direktör Mustafa Dalcı ve Saray Tesisleri ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Radyospor'a konuşan Faruk Koca'nın açıklamaları şöyle:

"Genç takımlar ve oyuncular bizi zorluyor"

Galibiyet serisinin ardından gelen kayıplar hakkında konuşan Ankaragücü Başkanı Koca, "6 maçlık galibiyet serisinden sonra gelen 2 maçtaki puan kayıpları canımızı bir hayli sıkıyor. Bakınca rakiplerin oyuncuları da genç oyuncular ve haliyle kendilerini göstermek için ekstra performans sergiliyorlar. Bu da bizi zora sokuyor tabii" ifadelerini kullandı.

"Hedefimizden 9 puan gerideyiz"

Hedeflerinin şampiyon olmak olduğunu vurgulayan Faruk Koca, şöyle konuştu: "Bizim bütün hedeflerimiz bu ligden şampiyon olarak çıkmak. Şu an Ankaragücü kulübünde geçmişte kaptanlık yapmış 11 tane futbolcu var. Bu müthiş bir tecrübe ama bunun yanında böyle futbolcularla oynamak da zor bir iş. Çok şükür biz bunun negatif yanlarını yaşamadık, 2-3 maçta kayıplarımız var. Şu an hedeflediğimiz puanın 9 puan gerisindeyiz."

"Son haftalarda maçlara daha çok asılacaklar"

Koca, son haftalar yaklaştıkça düşme ve play-off potasındaki takımların maçlara daha çok asılacağını ve kendilerini zorlayacaklarını söyledi. Koca, "Yine de biz bu ligden şampiyon çıkacağız inşallah" dedi.

"Popülizm Ankaragücü'ne zarar veriyor"

Teknik direktör Mustafa Dalcı'dan memnun olduklarını belirten Koca, "Ben Mustafa hocamın en çok kişiliğine ve karakterine güveniyorum. Hocalığına bir şey demiyorum, muhakkak kusurları vardır. Ancak şu an Mustafa hoca yeni bir ekip ve kadroyla takım yönetiyor. Böyle düşünürsek, biz Mustafa hocayı başarılı buluyoruz. Eleştirilerin haklı bir gerekçesini bulamıyorum ama Ankaragücü büyük bir kitleye hitap ettiği için haliyle herkes daha fazla başarı istiyor. Üzülerek söylüyorum ki popülizm Ankaragücü'ne zarar veriyor" diye konuştu.

"Hoca farkında ve üzülüyor"

Koca, Mustafa Dalcı'nın kazansa da kaybetse de eleştirildiğini söyleyerek, "Kendisi de farkında ve üzülüyor tabii. Bu yüzden hoca 'Ben bu takımda başarılı olmak istiyorum' diyor ve bu samimiyetle hareket ediyor" dedi.

"Türkiye'nin en iyisi olacak"

Başkan Koca, taraftarın stadyum eleştirisi hakkında sonuna kadar haklı olduğunu söyledi. Koca şöyle konuştu: "Çok yoğun çaba sarf ediyoruz stadyum girişimi hakkında. Bakanlıklarla da görüşüyorum sürekli. Şu konuda emin olsunlar, biz en kısa sürede temel atacağız ve Türkiye'nin en iyi stadyumu ve spor kompleksi olacak. Kimse merak etmesin."

"Saray Tesisleri'nin gideri çok"

Başkan Koca, Saray Tesisleri'nin komple Spor Bakanlığı'na geçeceğini de açıkladı. Koca şu bilgileri verdi: "İstenirse bir kısmının, istenirse tamamının Ankaragücü'ne verilmesi konusuna 'evet' denildi. Ancak orası 600 dönümlük bir spor arazisi. Yılda 50 milyon lira sabit gideri olan bir yer orası, şuan bu anlamda Ankaragücü'nün karşılaması zor ama göreceğiz ilerde."