MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-02-2022 14:24   Güncelleme : 09-02-2022 14:27

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan Ali Erdoğan'a flaş açıklamalar

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan Ali Erdoğan'a flaş açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca yazarımız Ali Erdoğan'a açıklamalarda bulundu.

Faruk Koca, transfer yasağını kaldırmak için çok uğraştıklarını ifade ederek, "Ama para olmadığı için yasağı kaldırmadık. Yasağa neden olan futbolculara taksitlendirme önerdik. Kabul edenler oldu, etmeyenler oldu. Bizim düşüncemiz sadece forvet almaktı. Bizim asıl hedefimiz Süper Lig'e borçsuz çıkmak. Bu yolda da iyice ilerdik. Bunu bozmak da istemedik" dedi.

Taraftarın takımın 12. adamı olduğunu ifade eden Koca, "Onlar itici gücümüz. Üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyorlar. Şu ana kadar göterdi ki başkan, yönetim, teknik kadro, futbolcu ve taraftar uyumlu olursa başarı geliyor. Bu uyumu İstanbulspor maçında gösterirsek şampiyonluk hedefine bir adım daha  yaklaşırız." dedi.

19 Mayıs Stadı açıklaması

Faruk Koca'nın açıklamaları şu şekilde;

"Gönlümüzde başkentin şampiyon çıkarması var. Bugüne kadar şampiyon çıkarmamış. Neden sorun çıkmasın. Eğer maddi sorun yaşamazsak 2023'de, Cumhuriyet'in 100 yılında niye şampiyon çıkmasın.

Sıfırdan başlamak daha kolay. Biz de dahil tüm kulüpler günü kurtarmaya çalışıyor. Gecici coşkularla değil kurumsal yapıyı oturtup coşkuyu sürekli hale getirmemiz gerek.
Altyapımız istenilen seviyede değil. teknik kadro ve futbolcu yapısı tam hazır değil. Altyapıya önem vermeliyiz. Tek kurtuluş bu.

19 Mayıs için para hazır. İhaleye ekonomideki dengeler nedeniyle müteahhitler katılmıyor. Yaz aylarında ihale yapılacağını umut ediyorum. 2023'e yetişir mi bilemem. 19 Mayıs Ankara futbolunun mabedi. Bir an önce yapılması gerekiyor"