MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-02-2022 09:11   Güncelleme : 09-02-2022 09:17

Ankaragücü transfer yasağını neden kaldırmadı?

Ankaragücü transfer yasağını neden kaldırmadı?

Ankaragücü'nde transfer yasağının neden kaldırılmadığı ortaya çıktı.

Kulübün mevcut ekonomik şartlarının yanı sıra son maçların ardından, rakiplerle açılan puan farkı ve Süper Lig’e ilk iki takımın direk çıkacak olması yolunda sağlanan avantajın, yönetimin kendi arasında yaptığı değerlendirmede öne çıkarıldığı vurgulandı ve transfer yasağının kaldırılmasında yoğun çaba harcanmadığı ifade edild.

Yaz transfer mevsiminde olduğu gibi ara transfer döneminde de kapalı olan transfer tahtasını açma yolunda çalışmalar yürüten Ankaragücü’nde, dava konusu olan 9 oyuncu içinde en büyük kolaylığı kaleci Ricardo Friedric’in gösterdiği öğrenildi. Nduka Ozokwo’nun olumlu adım atan bir diğer isim olduğu belirtildi. Brezilyalı kaleci Ricardo Friedric’in alacaklarının 6 takside bölündüğü, ilk 3 taksidin de ödemesinin gerçekleştiği ifade edildi.

OYUNCU VE KULÜPLER VAR

Ankaragücü’nün geçmiş dönemde formasını giyen ve yasağa konu olan oyuncular ve kulüpler şöyle:

Konrad Michalak (Şu an Süper Lig’de Konyaspor’da forma giyiyor) Hector Canteros, Ante Kulusiç, Michal Pazdan, Saba Lobjanidze (Şu an Süper Lig’de Hatayspor’da görev yapıyor) Joseph Paintsil ve Idris Voca.

Luzern Kulübü ile İdriz Voca’nın, Rosenberg Kulübü ile de Torgeir Börven’in bonservisinden dolayı transfer yasağı mevcut. Börven de Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK forması giyiyor.