Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 06-02-2022 23:53   Güncelleme : 06-02-2022 23:56

Gençlerbirliği'nde loca tartışması... Şifreyi kim verdi?

Gençlerbirliği'nde loca tartışması... Şifreyi kim verdi?

Gençlerbirliği'nde Ankaragücü yenilgisi sorası kırmızı siyahlı yöneticiler ile taraftarlar arasında tartışma yaşandı.

Çocukları ile maçı seyreden Stadyumdan Sorumlu Yöneticilerden biri olan İsmet Beltan gelen tepkiler üzerine stadı devre arasında terk etti.

Gençlerbirliği ile Ankaragücü arasında oynanan ve Gençlerbirliği'nin ev sahibi olduğu Başkent derbisinde deplasman taraftarı yasağına rağmen 100'e yakın Ankaragücü taraftarı 3 locadan maçları izledi.
Bu taraftarların tezahüratları Gençlerbirliği taraftarlarını rahatsız etti.

Statta olması nedeniyle tepki gösterilen İsmet Beltan, "Ankaragücülü kardeşlerimden hiç kimseyi içeri veya localara almadım. Ankaragücü ilk maçta bize kaç loca verdiyse biz de aynı sayıda loca verdik. Benimle bir alakası yok" açıklaması yaptı.

Beltan daha sonta yaptığı paylaşımda ise "Benim statta hiçbir yetkim yok. Diğer sorumlu arkadaşımız toplantılara girer ve kararları o alır. Ben toplantılara bile çağrılmam. Loca şifreleri kimlerdeyse onlara sorun" ifadelerini kullandı.

Beltan'ın bahsettiği ismin stadyumdan sorumlu diğer yönetici Talip Çankırı olduğu ifade edildi. Talip Çankırı'nın ise maça gelmediği öğrenildi.

Kulüpte toplantıda karar alındı

Bu arada kulüpte Başkan Vekili Arif Ölmez, Taraftardan Sorumlu Yönetici Mehmet Soylu ve Genel Müdür Ergun Maraşlı'nın yaptığı toplantıda 100'e yakın Ankaragücü taraftarının federasyonun iteği üzerine maça alınmasının kararlaştırıldığı iddia edildi.

Eryaman Stadı'nda localarda maçı izlemek için loca şifrelerinin bilinmesi gerekiyor. Ankaragücü taraftarlarının maçı izlediği 9 ve 10 numaralı tribünlerin şifrelerinin kimde olduğu ve kim tarafından verildiği ise merak konusu oldu.