MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-01-2022 22:48   Güncelleme : 15-01-2022 22:57

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı maçın neden zor geçtiğini açıkladı

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı maçın neden zor geçtiğini açıkladı

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı Kocaelispor maçının neden zor geçtiğini "Şampiyonluğa oynayan takımı yenmek moral verir. Maçın zorluğu buradaydı" diyerek açıkladı.

Mustafa Dalcı, "Rakibimiz inanılmaz bir mücadele verdi. Zor maç olacağını biliyorduk. Oyuncularımız söylediklerimizi harfiyen yerine getirdi. Golü yedikten sonra biraz moral bozukluğu oldu. Soyunma odasına önde girmek iyi olurdu. İkinci yarı rakip tamamen ikinci bölge savunması yapıp hızlı hücum yapmak istedi. Bu tarz büyük camialar bu tarz maçları avantaj olarak kullanmak ister. Şampiyonluğa oynayan takımı yenmek moral verir. Maçın zorluğu buradaydı" dedi.

Dalcı, Mustafa Reşit Akçay'a sahip çıktı

Teknik direktör göndermenin çözüm olmadığını söyleyen Dalcı, "Büyük camialar birliktelik sağladığında ciddi güce sahip olur. Reşit Akçay hocamız değerli bir hocamız. Kocaeli camiasına şunu demek isterim; birlik olunursa Kocaelispor bu zorluktan çıkacaktır. Hocamız da gerekeni yapıyordur. Oyunculara destek vermek ve maçın 90 dakikasını sabırla beklemek bana göre en güzelidir. Başarı kısa vadede gelmez. Sabırlı ve istikrarlı gitmeyi gerektirir. Hocasına inanan bir yönetim var. Bu zorluklar ancak destek olunursa atlatılabilir. Birlik olunursa güçlü olunur. Türk futbolunda böyle bir hoca kıyımı var. Birlik olmak ve sabırlı olmak en doğrusu. Uzun vadede mutlaka başarı gelecektir" diye konuştu.