Güncel
Giriş Tarihi : 18-12-2021 09:20   Güncelleme : 18-12-2021 09:30

FIFA Kokartlı hakem ve teknik direktörü de dolandırmışlar

FIFA Kokartlı hakem ve teknik direktörü de dolandırmışlar

Saadet zinciri mağdurları arasında FIFA kokartlı kimi hakemlerin yanı sıra çok ünlü bir spor adamı olduğu da ifade edildi.

T24 Yazarı Tolga Şardan Trabzon'da geçen ekimde başlatılan saadet zinciri vurgunu soruşturması, genç bir kadının yönetiminde 450 milyon liralık vurgun yapıldığını ve dolandıranların arasında FIFA kokartlı kimi hakemlerin yanı sıra çok ünlü bir spor adamı olduğu da yazdı.

Yazının spor dünyası ile ilgili bölümü şöyle:

Eski bankacı Başak Şentürk tarafından yönetildiği anlaşılan saadet zinciri vurgunu tıpkı benzerleri gibi ülkede bir süredir hüküm süren "hayatın olağan akışı içinde" görülüyordu sanki.

Ünlü yorumcu Altıay'ın arkasında

Şentürk'ün hafta başında gözaltına alınan polis müdürü Altıay aracılığıyla futbol camiasına girdiği ifade ediliyor.

Saadet zinciri mağdurları arasında FIFA kokartlı kimi hakemlerin yanı sıra çok ünlü bir spor adamı da var. 

Spor adamı dediysem, yıllardır futbol takımlarını çalıştıran ünlü bir teknik direktör bu isim.
Gelelim, soruşturmanın popüler isimlerinden Kerim Altıay'a.

Aynı zamanda doktoralı akademik eğitimi olan Altıay, 17-25 Aralık sonrasında dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı olan Engin Dinç tarafından daire kadrosuna alındı.

Görevi sırasında, Hrant Dink'in öldürülmesine adı karışan jandarma görevlilerinin tespit edilmesini sağlayan ekipteydi.

Bilişim sistemleri üzerindeki uzmanlığı nedeniyle suç ve suçlular üzerinde teknik analizlerin yürütüldüğü birimin başına getirilen Altıay, futbol dünyasına adım attı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kulislerinden yansıyan iddiaya göre, İstanbul'da çevre oluşturan Altıay, çok ünlü eski bir futbolcu / futbol yorumcusu aracılığıyla TFF bünyesinde görev aldı. 

Saadet zinciri vurguncusu olduğu iddiasıyla tutuklanan Şentürk'ün futbol dünyasına Altıay aracılığıyla girdiği öne sürülüyor. 

Not: Kerim Altınay Futbol Federasyonu'nde Temsilciler Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu ve geçtiğimiz günlerde olayın patlaması üzerine istifa etti.

Bir çok polis Futbol Federasyonu'nda temsilci olarak görev yapıyor.