MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-12-2021 20:02   Güncelleme : 16-12-2021 20:05

Ankaragücü'nde Faruk Koca, Mustafa Dalcı ve Erdem Özgenç'ten açıklamalar

Ankaragücü'nde Faruk Koca, Mustafa Dalcı ve Erdem Özgenç'ten açıklamalar

Ankaragücü yönetimi Boluspor ile oynayacak maç öncesi futbolcular ve teknik heyet ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte konuşan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, "Lig uzun bir maraton; bu maraton sürecinde aksaklıklar olabilir. Kötü hesaplar üzerinden Ankaragücü’nü yıpratmaya çalışanlara fırsat veremeyeceğimizi ifade etmek istiyoruz. Ankaragücü büyük bir camiadır, asırlık bir kulüptür. İnşallah Ankaragücü hedefine ulaşacaktır. Camiamız hiç merak etmesin. Biz birlik olduğumuz sürece kimse Ankaragücü ile baş edemez. Allah’ın izniyle bu sene hedefimize ulaşacağız. Bu vesile ile camiamızı selamlıyorum" şeklinde konuştu.

El ele tutuşup kenetlenmemiz gerektiğini ifade eden Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı "Sezon başından beri bizlere istediğimiz her türlü ortamı sağladığınız için Başkanımız Faruk Koca başta olmak üzere yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Gücünüzü ve desteğinizi sürekli hissettik. Bu takım hangi şartta olursa olsun kesinlikle bu lige yakışmıyor, dolayısıyla hep birlikte buradan çıkmak için güç toplamamız gerekiyor. Gün, birlik olma zamanı. Dışarıdaki dedikodular tamamen takımımızı yıpratmak için yapılıyor. Biz ciddi anlamda kenetlendik ve çok güçlüyüz. Arkamıza taraftarlarımızı da aldığımızda Ankaragücü camiasının aşamayacağı zorluk yoktur. Yolumuz uzun ve meşakkatli. Burada el ele tutuşup kenetlenmemiz gerekiyor, dolayısıyla bir eksik olsun istemiyoruz. İnşallah bu yolun sonu da şampiyonluk olacaktır. Ankaragücü’ne gönül veren herkesi saygıyla selamlıyorum" dedi.

Taraftarlarımız bizden desteklerini esirgemesinler

Yemekte konuşan takım kaptanı Erdem Özgenç; “Bizleri buraya davet edip burada güzel bir ortam yarattığınız için teşekkür ederiz. Zaman zaman zorluklar yaşayabiliyoruz. Biz güçlü insanlarız, her ne olursa olsun her zaman dik kalmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz ortamlarda tek telaffuz ettiğimiz şey; Ankaragücü’nün başarısı. Bu vesile ile taraftarlarımızdan bize destek olmasını temenni ediyoruz, bunun için ricada bulunuyoruz. İnşallah sezon sonunda bu takım şampiyon olacak. Buna gönülden inanıyorum. Yeter ki gücümüzü sahaya yansıtabilelim. Taraftarlarımız bizden desteklerini esirgemesinler.” şeklinde konuştu.