MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-12-2021 19:04   Güncelleme : 15-12-2021 19:15

Faruk Koca ve Mustafa Dalcı'dan flaş açıklamalar

Faruk Koca ve Mustafa Dalcı'dan flaş açıklamalar

Ankaragücü'nde koltuğu sallantıda olan teknik direktör Mustafa Dalcı, Radyo Ostim’de ‘Atila Kiper ile Futbol’ programına konuk oldu ve açıklamalarda bulundu. 

Mustafa Dalcı Pro Lisans olaylarından, kadronun salı gününden yapıldığına dair sorulara cevap verdi.

İşte Mustafa Dalcı'nın söyledikleri

İnsanların söylemlerine saygı duyuyorum. İtibarsızlaştırmak doğru değil. Yargısız infaz doğru değil. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerek. 1983’ten beri futbolun içindeyim. Futbolculuktan başlayıp her alanında görev yaptım. Tüm liglerinde görev yaptım. Başka iş yap deseler yapamam. Limon bile satamam.

Ankaragücü’nde çalışmak herkese nasip olmaz. Burada olduğum için çok mutluyum. Bu onuru yaşıyorum. Ankaragücü’nün başarısı için elimizden geleni yapıyoruz.

PRO LİSANS TFF'NİN SORUNU

Pro Lisans herkesin sorunu. Diplomasız hoca diyorlar bana. 9 senedir UEFA A Diploması'na sahibim. 9 senedir kayıtlar açıldığında Pro Lisans için kaydımı yapıyorum. Bu benim ayıbım değil. Bu tamamen TFF'nin sorunu. Bu işin başındaki Oğuz Çetin 1 ay önce arayıp mahçup şekilde özür diledi. Bu TFF'nin ayıbı. 9 senedir sıramı bekliyorum.

KADRO SALI GÜNÜ BELLİ OLUYOR İDDİASI

Böyle bir şey kesinlikle doğru değil. Hangi gün ne antrenmanı olacağı bellidir. Bilgisi olmadan fikri olanların iddiası bu.

TARAFTARDAN DESTEK TALEBİ

Ankaragücü'nün formasını giyen her futbolcu maç bitene kadar desteklenmeli. Bitince duruma göre eleştirilelibilir. Büyük Ankaragücü taraftarından şunu istiyorum. Hakemin düdüğüyle desteğe başlasınlar. Kaybedersek eleştirileri başımızın üstüne. 

İyi, şampiyon kolay olmuyor. Bunun için iyi takım,iyi yönetim, iyi taraftar, olumlu basın gibi parçalar var. Bunların bir arada ilerlemesi gerek. 

BAŞARILI DEĞİLİM

Şampiyonluğun en büyük adayladrından birisiyiz. Kupa dahil 18 maçta 11 galibiyet, 3 beraberlik 4 yenligimiz var. Kendimi başarılı olarak nitelendirmiyorum. 36 puanda olabilirdik. 6 puan aşağıdayız. Son yılların en çekişmeli ligini yaşıyoruz. Bu takımı biz kurduk. Başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ediyoum. Şampiyon olacak kalibrede bir takıma sahibiz.

İSTİFA ETME KONUSU DOĞRU DEĞİL

İstifa etme konusu doğru değil. Ben duruşu olan bir insanım. Gerektiğinde gitmesini bilirim. Boş mukaveleye imza attım. 3. kez burada görev yapıyorum. 2 kere fesih yaşadım. Ne paraları silip attığımı yönetimimiz bilir. Hakkımda algı yaratılıyor. Boluspor maçı son maçım gibi şeyler yazılıyor. Bu doğru değil. Başkanım bana görevden alıyorum dese, hiç itiraz etmem.

SON KARAR BENİM

Sezon başı takımı kurarken Emre Yıldız, başkanın danışmanlığını yapıyordu. Sezon başında transferler yapılırken son kararı ben verdim. Başkanım nerede nereye müdahale edeceğini çok iyi bilir. Bize iki laf fazlasını da söyler. Teknik taktik olarak işimize hiç karışmaz. 

ALİ KAAN VE ERDEM KONUSU...

Samsunspor maçı öncesi Ali Kaan'ın ciddi bir sağlık problemi çıktı. Ancak bugün antrenmana çıkabildi. Hatfa sonu kadromuza katmak istiyoruz. Erdem ile ilgili bir sıkıntı yok. Erdem bizim takımımızın kaptanı. Çok değerli bir karakter. Teknik ekibimle paylaştığım şeyleri onunla paylaşacak kadar yakınız. Erdem benim, ben de Erdemim. Hiçbir sorunum yok. Bazen böyle kararlar alınabiliyor. O bizim için çok değerli. Katkısı zaten ortada. Bu hafta sonu bizimle beraber. Yazılanlar hep dedikodu.

NADİR ÇİFTÇİ...

Problemli olsa bizimle olmazdı. Kendini kabul ettirmiş birisi. Faydalı olacağını düşündüğümüz için aramıza kattık. Transfer tahtamız kapalı. Açılabilir ama ben açılmalacak gibi düşünmeliyim. 33 tane futbolcumuz var. Onu kazanmak istiyoruz. Her futbolcu penaltı kaçırır. Nadir de hayatında ilk kez penaltı kaçırdı.

FARUK KOCA CANLI YAYINA BAĞLANDI...

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca canlı yayına telefonla bağlandı. 

Bolu maçının son maç olması gibi durumum yok. Bizim Mustafa Hoca ile tatlı bir diyoloğumuz var. Yenildiğimiz maçlarda tepki olabiliyor. Birileri de manipülasyon yapıyor. Ben tamam demedikçe böyle bir şey olması mümkün değil. Ben de tamam demiş değilim. Bunu hissettirmedim bile. Hocanın teknik yanı eleştirilebilir. Kişilik karakterine kimse bir şey diyemez. Kişilik karakter üzerine başarı inşa edebilirsiniz ama başarı üzerine kişilik karakter inşa edemezsiniz. Hoca zaten başarılı olamayacağını düşünürse gelip kendisini söyledi. 

Yönetim Kurulunda Mustafa Hoca ile ilgili bir görüşme olmadı. Bu takım, bu yapılanma sonuca ulaşacaktır. Ben şu anki durumda 38 puan bekliyordum. Bu ligde çok şey yaşanıyor. Ben hedefe ulaşacağımıza inanıyorum.

Dünyanın en büyük kulübü Barcelona şu anda 11. sırada böyle şeyler olabiliyor. 

Sestak dosyası kapandı. Bochum başkanı teşekkür etti. 

MUSTAFA DALCI "LUKASİK DURUMU BİLİYOR"

Geçen sene Lukasik'e en çok ben destek verdim. Bu ligde yabancı sınırlaması var. Yedekleri kullanırken de bu sıkıntı var. Hedef takım olduğumuz için ön tarafta bu hakları kullanıyoruz. İyi bir dostluğumuz var. Kendisine 'Ya ilk 11 oynarsın ya da 18'e alamam' dedim. Kendisi bunu biliyor, buna göre çalışıyor. Bu hafta Abdullah yok belki kendisini kullanabiliyor. 

Tüm taraftar gruplarına ihtiyacımız var. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sonsuz güçlerini bizlere hissettirsinler. Biz de en az onlar kadar Ankaragücülüyüz.

AATIF'A İHTİYACIMIZ OLACAK...

Aatıf'ın futbolculuğu tartışılamaz. Sezon başı bize geç katıldı. Belli bir sürece ihtiyacı vardı. İyi duruma gelmişti ama o sırada takım çok iyi durumdaydı. Değişiklik yapma şansızım olmadı. Aatıf çok iyi bir karakter. Kendisinden çok takımını düşünen bir karakter. Kendisine sahip çıkmalıyız. Böyle bir oyuncuyu 12 hafta oturtmak kolay değil. Öncelikle iyi karakter, sonra iyi futbolcu. Özel bir oyuncu. İhtiyacımız var. Bize faydalı olaacaktır.

Yaşlı değil tecrübeli bir takımız. Her alanda ilk 3'teyiz. Genç ve dinamik oyuncularımız da var. Doğru bir harmanlama yaptık. Erzurum da ligin en yaşlı takımı. Bu ligde tecrübe önemli.

Hasan Hüseyin halen bizim oyuncumuz. Futbolcunun yaşı kaç olursa olsun çocuksu bir yanı vardır. Kendisi de bazı hatalar yaptı. Bizden çok kendisine hata yaptı. Yönetim kendisiyle karar alırsa biz de yeniden bağrımıza basarız.

Akın bizim için çok önemli bir oyuncu. Kendisini korumak için geriye çektik. Bahadır da çok iyi kaleci.

Takımımız çiçek gibi hiçbir sorunumuz yok.

Ben koruyan ve kollayan bir yapıya sahibim. Futbolcularımı kimseye yedirmem. 

Mustafa Dalcı İstifa konusu artık espri konusu oldu. Oğlum bile telefonda konuşurken kapatmadan önce seni seviyorum sonra Dalcı istifa diyor. Benim için çalıştığım yerler namus konusudur. Yeri geldiğinde bu kararı almaktan çekinmem. 

Ataerkil toplumuz. Erkeğin olduğu yerde kavga, sorun olur. Önemli olan bu sorunları çözebilmek. Tabiki sorunlarımız oldu. Önemli olan bu sorunları nasıl bitirebildiğin.

Taraftar hancı biz yolcuyuz. Biz onların hizmektarıyız. Onlar da sonunu kadar destek vermek zorundalar. 

Bizler insanız, bize adım atana biz koşarız. Beni eleştirebiliyorlar. Kendimle ilgili şunu söyleyebilirim. Ben iyi bir insanım.