Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 14-12-2021 12:21   Güncelleme : 14-12-2021 12:27

7. şampiyon neden Gençlerbirliği olmasın?

7. şampiyon neden Gençlerbirliği olmasın?

Sahadaki rakiplerden daha çok ekonomik sıkıntılarla boğuştuklarını söyleyen Gençlerbirliği teknik direktörü Metin Diyadin, en büyük sıkıntılarının ekonomi olduğunu söylerken, mevcut sıkıntıyı el birliği ile ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyarette 24 SAAT Gazetesini izleyen Metin Diyadin “Ankara’nın ihtiyacı olan spor konusunda gereğini yapıyorsunuz” dedi.

Başkent takımının teknik patronu, mevcut 23 puanla şimdilik de olsa rahatladıklarını belirtirken, rakiplerden daha çok ekonomik zorluklarla mücadele ettikleri söylerken şöyle devam etti:

AH ŞU EKONOMİK SIKINTI

“Alt yapımızdan 6 futbolcu ile 1’nci Ligde mücadele ediyoruz. Bu rakam daha fazla olabilir. Kulübümüz tarihinin en kötü ekonomik döneminde. Mevcut yönetim taşın altına sadece elini değil, bedenini de koydu. Geçmiş dönemden gelen sıkıntıların ortaya çıkardığı durumla mücadele ediyoruz. Eldeki mevcut kadroya ara transferde takviye yapacağız. Bu sıkıntımızda eldeki gençlerin ortaya çıkmasını sağlayacağız. Bu sıkıntıları en kısa zamanda atlatıp, Başkent’in gurur duyacağı takımı yaratmanın hızlılığı içindeyiz.”

1’nci Ligde çalıştırdığı 6 takımın Süper Lige yükseldiğini de açıklayan Metin Diyadin, son müjdesini de şöyle verdi:

“Süper Lige yükselen 7’nci takımın neden Gençlerbirliği olmasın.

Diyadin, Gazeteciler Cemiyeti’nden ayrılırken de “Gevşeme yok. Hedefimize mutlaka ulaşacağız” derken, taraftarlara ve Başkent Ankaralılara seslendi.