Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 11-12-2021 17:42   Güncelleme : 11-12-2021 17:46

Gençlerbirliği 'Hakem hatası değil kasıt'

Gençlerbirliği 'Hakem hatası değil kasıt'

Gençlerbirliği'nde peş peşe gelen hakem hataları nedeniyle bir açıklamada "Gençlerbirliği sahipsiz ve güçsüz değildir, sessizliğimiz asaletimizden olduğu bilinmelidir." ifadesi kullanıldı.

Gençlerbirliği'nin basından sorumlu asbaşkanı Muammer Akyüz, dün oynan Denizlispor maçının ardından, üst üste yaşanan hakem hatalarına dair açıklamalarda bulundu:

Muammer Akyüz'ün açıklaması şöyle:

“Dün sahamızda oynadığımız Denizlispor maçını hakeme rağmen iyi bir oyun sonucu 1-0 kazanan teknik kadromuzu ve tüm futbolcularımızı kutluyoruz.

Sakatlık ve cezaları nedeniyle önemli oyuncularımızın kadroda yer almamasına rağmen sahaya çıkan tüm oyuncularımız müthiş bir performans gösterdiler. Genelde mağlup olunan maçlardan sonra hakem hataları dillendirilir. Ancak üst üste aleyhimize olan hakem hataları tolerans sınırlarını aşmaktadır.

Aleyhimize oluşan hakem hatalarının her birini tek tek saymak istemiyorum ancak İstanbulspor maçındaki hakem, kaleci ile karşı karşıya iken arkadan kasti şekilde faul yapan rakip oyuncuya kırmızı kart göstermeyip, oyunun sonraki bölümlerinde de maçı çığırından çıkartmıştır. Sonrasında hakeme ceza verilmiş ve bunun sonucunda belli süreliğine maç verilmemiştir. Ancak biz üç puanı kaybettikten sonra verilen cezanın bizim açımızdan hiçbir önemi yoktur.

Yine geçen hafta oynadığımız Bandırmaspor maçında verilen ilk penaltıyı kalecimiz kurtarmasaydı belki o maçı da çevirme şansımız ortadan kalkacaktı.

Denizlispor maçında da hakem Alper Çetin’in tamamen nizami atılan golü iptal etmesinin ardından lehimize olan bir penaltı pozisyonunda da düdüğünü ağzına kadar götürüp çalmaması artık verilen kararların hakem hatasından ziyade kulübümüze karşı bir kasıt olduğunu akla getiriyor.

Her maçta aleyhimize yapılan hakem hataları haftalar ilerledikçe artarak devam etmektedir. Buradan başta futbol federasyonu, MHK yetkilileri ve futbolun tüm paydaşlarına seslenmek istiyoruz; Gençlerbirliği, Cumhuriyetimizle yaşıt Türk futboluna yüzlerce yıldız oyuncu yetiştirmiş, Türkiye’yi Avrupa’da başarıyla temsil etmiş bir kulüptür. Küfür etmeyen, kavga sevmeyen, centilmen, kültürlü bir taraftar kitlesi olan bir camiadır.

Kısacası Gençlerbirliği sahipsiz ve güçsüz değildir, sessizliğimiz asaletimizden olduğu bilinmelidir.

Bundan sonra kulübümüze yapılan haksızlıklara sessiz kalmayacağımızı ve her platformda kulübümüzün haklarını savunacağımızın bilinmesini istiyoruz.”