Altınordu
Giriş Tarihi : 28-11-2021 22:38   Güncelleme : 28-11-2021 22:41

Ankaragücü galibiyeti bize ileride çok katkı yapacak

Ankaragücü galibiyeti bize ileride çok katkı yapacak

Spor Toto 1. Lig'de Ankaragücü'nü 2-1 mağlup eden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, "Son haftalara girilirken bu skorun bize oyun anlamında çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Eroğlu, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, uzun süredir kazanamadıkları ligde Ankaragücü maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

İlk yarıda topa sahip olarak istedikleri organizasyonları sahaya yansıttıklarını, ikinci devrede oyunda üstün oldukları bölümde golü de bulduklarını kaydeden Eroğlu, şöyle konuştu:

"1-0'dan sonra kazandığımız topları iyi kullanabilseydik skoru artırabilirdik. Skoru koruma psikolojisiyle geriye yaslandık. 1-1'den sonra reaksiyonumuz iyi oldu ve tekrar öne geçtik. 2-1'den sonra topa sahip olduğumuz bölüm öz güven kazanmak ve rakibin direncini kırmak için önemliydi. Son dakikalarda defansımızı beşledik. Topun rakipte olduğu dakikalardı. Haftalardır kazanamamamızın verdiği öz güvensizlik bizi geriye yaslandırdı. Maçtan 2-1'lik skorla galip ayrıldık. Son haftalara girilirken bu skorun bize oyun anlamında çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Oyuncularımı kutluyorum."