Göztepe
Giriş Tarihi : 26-11-2021 15:52   Güncelleme : 26-11-2021 15:55

Göztepe’nin yıldız oyuncusu açıklamalarda bulundu

Göztepe’nin yıldız oyuncusu açıklamalarda bulundu

Göztepe’nin yıldız oyuncusu Makana Baku, 2021 süper lig sezonuna dair açıklamalarda bulundu. Almanya’da transfer edilen oyuncu bu sezon Göztepe takımına ciddi katkılar sundu. Hiç kırmız ve sarı kart görmeyen forvet, takımını daha ilerilere taşımak için tüm gücüyle çalışacağını dile getirdi. 

Aslen Kongolu olan Alman vatandaşı Makana Baku, uzun bir süre alman milli takımlarında da forma giydi. Almanya'nın Mainz şehrinde dünyaya gelen 1998 doğumlu 23 yaşındaki futbolcu, Mainz 05 altyapısında da uzun süre görev aldı. Polonya'nın Warta Poznan ekibinde kiralık olarak forma giyen Makana Baku Almanya’nın U20 ve U21 milli takımlarında da görev yaptı.  

2021 yılında Göztepe forması terletmek için imza atan yıldız oyuncu, takımını çok sevdiğini belirtti. Sahaya her çıktığında katkı sağlamak ve gol pozisyonu oluşturmak için çaba sarf ettiğini belirten futbolcu, ‘’Takımıma katkı sağlamak için çok çaba sarf ediyorum. Birçok pozisyon oluşturmak ve Göztepe takımını daha iyi yerlere taşıman için çalışıyorum. Takımım ile aramızda ciddi bir bağ, enerji oluştu. Bunun yansımaları ise olumlu bir şekilde saha da yer buluyor. Taraftarımızın desteği ise bizi motive ediyor.’’ dedi.

Makana Baku, İzmir’i çok sevdiğini belirterek lig bitmeden takımını daha iyi yerlere taşımak istediğini açıkladı. Tüm futbolcuların da bu amaçla ter döktüğünü belirten yıldız oyuncu her geçen gün kendilerini biraz daha geliştirdiklerini ifade ederek sözlerini noktaladı.