Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 21-11-2021 16:08   Güncelleme : 21-11-2021 16:09

Gençlerbirliği çareyi ara transferde buldu!

Gençlerbirliği çareyi ara transferde buldu!

Gençlerbirliği Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, dün oynanan Tuzlaspor maçının ardından kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Akyüz'ün açıklaması şöyle:

"Kendi sahamızda dün oynadığımız Tuzlaspor maçına mutlak galibiyet parolası ile çıkan takımımız maalesef yine bir kontratak sonucu yediği golle sahadan 1-0 yenik ayrıldık.

Özellikle ikinci, yarıda oynadığımız futbolla en azından beraberliği hak eden bir oyun oynandı. Ancak oyuncularımızın defansta yaptığı hatalar kadar golcülerimizin de özellikle son vuruşlardaki becerisizlikleri puan almamıza engel oldu.

Elbette kulüp yönetimleri mazeret yeri değildir. Ancak sıfırdan ve maddi imkânsızlıklarla kurulan bir takımımız var. Kadrodaki futbolcularımızın kalitesi yönünden olmasa da kadro zenginliği yönünden sıkıntılı olduğu gerçeği ortadadır. Özellikle bazı mevkilerde cezalı veya sakat olan bir futbolcumuzun yerini dolduracak kadro derinliğimiz yok.

Başta başkanımız olmak üzere tüm yönetimimiz, gerek mevcut kadronun motivasyonunun artırılması, gerekse imkânlarının elverdiği ölçüde ara transferde kadroyu güçlendirme konusunda yoğun bir çalışma yapmaktadır.

Önümüzdeki hafta sahamızda oynayacağımız Bursaspor maçını kazanarak yeni bir çıkış yakalamak istiyoruz. Tüm camianın desteği ile bunu başarabileceğimize inanıyoruz."