MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 19-11-2021 10:02   Güncelleme : 19-11-2021 10:16

Ankaragücü'nden Owusu'ya ceza açıklaması

Ankaragücü'nden Owusu'ya ceza açıklaması

Ankaragücü sosyal medya paylaşımı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 2 maç ceza verdiği Owusu Kwabena ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Profesyonel Futbolcumuz Owusu Kwabena'ya verilen ceza hakkında

Profesyonel Futbolcumuz Owusu Kwabena'ya, bir taraftarın yapmış olduğu videoyu Instagram hikayesinde paylaşması sonucu PFDK tarafından 2 müsabakadan men ve 13.000 TL para cezası verildiğini üzüntü ile bulunmaktayız.

Profesyonel Futbolcumuz Owusu, ülkemizde 4 aydır yaşaması sebebiyle Türkçe bilmemekte ve takıma geldiği tarihten beri yalnızca takımla birlikte olduğu zamanlarda tercüman kullanmaktadır.

Futbolcumuz, kişisel sosyal medya hesaplarından kendisi ve takım için hazırlanan bütün taraftar yapımı videoları iyi niyetli olarak paylaşmaktadır.

Kendisi tarafından atılmış olan golü paylaşmış olduğu bir video sebebiyle bu denli ağır bir ceza ile cezalandırılması her puanın altın değerinde olduğu hem Kulübümüz
hem de Futbolcumuzun mağduriyet yaşayacağı şüphesizdir.

PFDK tarafından verilmiş olan karara karşı tüm hukuki sürecin yakından takipçisi olacağımızı ve bütün bu süreçte Futbolcumuzun yanında olduğumuzu saygıyla bildiririz.