B.B Erzurumspor
Giriş Tarihi : 19-11-2021 08:33   Güncelleme : 19-11-2021 08:36

B.B.Erzurumspor işin peşini bırakmıyor

B.B.Erzurumspor işin peşini bırakmıyor

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor, geçen sezon Kasımpaşa’nın teknik adamlarının statüsü ve çalışmasının talimata aykırı olduğu iddiasıyla yaptığı itirazın peşini bırakmıyor.

Başkan Ömer Düzgen ve asbaşkan Ahmet Dal, sürecin devam ettiğini, önce Anayasa Mahkemesi ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapacaklarını açıkladı.

Kulüp tesislerinde yemekte buluşan mavi-beyazlı takımın yöneticileri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Basın mensuplarının BB Erzurumspor’un, Kasımpaşa eski teknik direktörü Şenol Can ile ilgili Tahkim Kurulu'na yaptığı başvuru ile ilgili süreci sorması üzerine Asbaşkan Ahmet Dal ise şunları söyledi: “Tahkim Kurulu da kamuoyu da suçun bu kadar net olduğunu biliyor. Ancak bu kararı veremedi. Bu cesaret istiyordu. Bir çok yapıyı etkileyecek bir karardı. Burada bitmedi. Hem Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne hem de Anayasaya Mahkemesi'ne başvuracağız. 

Erzurumspor zararının karşılanmasını bekliyor

Takip ediyoruz. Karar hukuksuz. Başka bir kulüp olsaydı bu kararı vermişlerdi. Liglerin tesciline itiraz ettik. Kabul edilmedi. Kasımpaşa hemen teknik direktörlük görevini yürüten Şenol Hoca'nın kulüple ilişiğini kesti. Bu Erzurumspor’un haklılığını ortaya koydu. İki yol var. Önce Anayasa Mahkemesi sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi. O günkü şartlarda geriye dönük zararı neyse karşılanması gerekir. Erzurumspor kararı Türk futbol tarihine geçecek bir karar. Süreci tamamladıktan sonra gerekli başvuruları yapacağız.”