MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 17-11-2021 09:14   Güncelleme : 17-11-2021 09:23

İshak Çakmak 'Tek düşüncemiz Ankaragücü'nün şampiyonluğu'

İshak Çakmak 'Tek düşüncemiz Ankaragücü'nün şampiyonluğu'

Spor Toto 1. Lig’in lideri Ankaragücü’nün orta saha oyuncularından İshak Çakmak, kulübün sosyal medya kanalına konuşup, kendisi ve takım ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ankaragücü'nün taraftarların takıma olan bağlılığını ve maçlardaki enerjisini herkesin bildiğini belirten tecrübeli futbolcu, “Biz, taraftarın yanımızda olduğunu her zaman hissediyoruz ve aldığımız o güçle daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi.

Ankaragücü taraftarının ne kadar büyük olduğunu sadece kendisinin değil, bütün Türkiye’nin bildiğini dile getiren tecrübeli oyuncu, “Camia olarak aklımızdaki tek düşünce şampiyonluk, başka bir şey düşünmüyoruz. 111 yıllık camiaya şampiyonluk yakışır. Biz de oyuncular olarak bu beklentiye karşılık verebilmek için sahada elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyoruz. Geride kalan haftalarda bazın sıkıntılar yaşasak da sonuçta hedefimiz olan liderliğe yükseldik ve bunu sezon sonuna kadar korumak istiyoruz. Deplasmanda taraftar olmaması bizleri etkiliyor. Biz, taraftarımızın yanımızda olduğunu her zaman hissediyoruz. Onlar 12. adam olarak yanımızda olunca daha iyi yerlerde oluruz” diye konuştu.

DÜZGÜN KARAKTERLİ BİR TEKNİK ADAM

Teknik Direktör Mustafa Dalcı’nın düzgün karakterli bir insan olduğunu dile getiren İshak Çakmak, şunları söyledi:

“Mustafa Dalcı ile ilgili konuşursam, hoca beni paket eder (gülüyor) Hocamız, düzgün karakterli, kişilikli bir insandır, kendisini çok severim. Umarım o da beni seviyordur. Eşimin Ankaralı olması, Ankara’nın en sevdiğim yanı. Ankaragücü taraftarıyla ilk buluşmamı kelimelerle anlatamam. Gerçekten büyük bir camia. 111 yıllık bir maziye sahip. Taraftarımızla buluşunca çok heyecanlandım. Kendi mevkiimin dışında 10 numara pozisyonunda oynamak isterdim. Futbola 10 yaşında Konya Çumra’da başladım. Aşk adamı olduğum için en sevdiğim sanatçılar Hakan Altun ve Ebru Gündeş.”

AİLEMDEN SONRA EN ÖNEMLİ YERDEYİM

“Eski kaptanlarımızdan Sedat Ağçay’a benzetildiğim için teşekkür ederim, ancak bence o benden daha iyi futbolcuydu. Diğer takımlara göre Ankaragücü, çok büyük bir camia. Atmosferi, havası ve tesisleriyle çok farklı. Futbolu, tutku, aşk ve gol kelimeleriyle tanımlayabilirim. 6-7 aydır buradayım. Birçok kulüpte futbol oynadım. Ankaragücü, ailemden sonra en önemli yerde diyebilirim. Takımımızda benim mevkiimde oynayan Ulaş isimli genç bir arkadaşımız var. Kendisini geliştirip, daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum. Ankaragücü’nden teklif gelince hiç düşünmedim. Hedefi olan bir takımın parçası olmak çok heyecan verici. Umarım, sezon sonunda taraftarımızla birlikte, şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşarız.”