MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-11-2021 12:34   Güncelleme : 15-11-2021 12:40

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'dan 19 Mayıs Stadı müjdesi!

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'dan 19 Mayıs Stadı müjdesi!

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, “19 Mayıs Stadı’nın temelini inşallah bu sene bitmeden atmayı düşünüyoruz" dedi.

Sadece biraz proje detayları var olduğunu ifade eden Koca, "Proje heyetiyle ara sıra dolaylı olarak irtibat halindeyim. Ankaragücü Kulübü Başkanı olarak 19 Mayıs’ın temelini atmak ve bitirmek inşallah bize nasip olur.” dedi.

Eski başkan Fatih Mert döneminde kendisinin de yönetimde bulunduğunu belirten Koca, Mert’in zor bir dönemde başkanlık yaptığını söyledi.

Kulübü devraldıkları ikinci gün transfer yasaklarının peş peşe geldiğini ifade eden Koca, o dönem futbolcuların UEFA’ya verdikleri dosyalardan ötürü 32 milyon avro ceza ödediklerini dile getirdi.

O günlerden 12-13 milyon avro ceza kaldığına dikkati çeken Koca, “Camiamız şu konuda rahat olsun, geçen seneden daha iyi durumdayız. Gelirimiz azaldı ama bereketlendi. Takım iyi sonuçlar aldıkça camianın ilgisi artıyor. Daha fazla sponsor alma alanımız açılıyor. Geldiğimizden beri bu mücadeleyi veriyoruz. Yönetim olarak verdiğimiz bir söz var. İnşallah bu yönetim Ankaragücü’nü borçsuz bırakacak, burada iddialıyız.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin en iyisi stadını yapmayı düşünüyoruz”

Koca, uzun süredir beklenen 19 Mayıs Stadı konusuna da değinerek, şöyle devam etti:

“19 Mayıs Stadı’nın temelini atmak istiyoruz, bu görüşmeleri yapıyoruz. Projeyle detaylı ilgileniyoruz. Saray Tesisleri’nin tamamı olmasa bile bir kısmının kulübümüze tahsisiyle ilgili görüşmelerde prensip kararı aldık. İnşallah onun bir süreci var. O süreç tamamlandıktan sonra Ankaragücü’nün ihtiyacını karşılayacak bir bölümün inşallah tahsisini alacağız. Geçen hafta Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüm. 19 Mayıs’ın temelini inşallah bu sene bitmeden atmayı düşünüyoruz. Sadece biraz proje detayları var. Proje heyetiyle ara sıra dolaylı olarak irtibat halindeyim. Ankaragücü Kulübü Başkanı olarak 19 Mayıs’ın temelini atmak ve bitirmek inşallah bize nasip olur. Türkiye’nin en iyisi stadını yapmayı düşünüyoruz. Hem iç dizaynı hem yeni formatı hem de dış görseliyle çok iyi bir stat olacağını düşünüyoruz. Şu anda 42 bin kişilik bir kapasite düşünülüyor. 19 Mayıs eski yerine yapıldığı an Ankara’da hiçbir trafik problemi olmadan bütün taraftarlar oraya çok rahat gidebilecek.”